فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امنیت مرزهای جمهوری اسلامی و کشورهای دوست و همسایه یک موضوع به‌هم‌پیوسته و مرتبط با یکدیگر است و این مسئله برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد.

به گزارش سفیرافلاک، سردار «محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدف از سفر خود به استان کردستان را حضور در گردهمایی و تجلیل از رزمندگان پیشمرگ مسلمان کُرد خواند و با اشاره به کاستی‌های نظامی کشورمان در ابتدای جنگ تحمیلی اظهار داشت: دشمن اگرچه در ابتدای جنگ نبایستی نقاطی از کشور را تصرف کند اما به‌همت اراده ملت ایران و بسیج نیروهای مردمی و سپاه، دشمن تا دندان مسلح از خاک کشورمان بیرون رانده شد.

وی با اعلام اینکه “هم‌اکنون وضعیت نیروهای مسلح کشورمان بسیار خوب است و در آمادگی کامل هستند”، افزود: خوشبختانه سراسر کشور به‌ویژه استان کردستان در امنیت کامل است و هیچ مشکل خاصی نداریم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران همچنین پیش از این در گفت‌وگویی با سپاه‌نیوز با اشاره به اهمیت و ضرورت مراقبت دائمی و مستمر از امنیت مرزها و مناطق مرزی تصریح کرد: امنیت مرزهای جمهوری اسلامی و کشورهای دوست و همسایه یک موضوع به‌هم‌پیوسته و مرتبط با یکدیگر است و این مسئله برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد.

وی جلوگیری از تغییر در مرزهای کشورهای همسایه را از راهبردهای جدی جمهوری اسلامی خواند و گفت: هرگونه تغییر ژئوپولیتیک منطقه را مخلّ امنیت داخلی کشور می‌دانیم و همواره آن را خط قرمز اعلام کرده‌ایم و نسبت به آن بی‌تفاوت نیستیم.

سردار پاکپور با بیان اینکه “جمهوری اسلامی انتظار دارد مناطق همجوار مرزی ما و کشورهای همسایه محیطی امن و امنیت‌ساز برای کشورها و منطقه باشد”، اضافه کرد: طرح اظهارات غیرواقعی و تحریک‌آمیز توسط برخی کشورها در رابطه با ارتقای آمادگی یگان‌های رزمی جمهوری اسلامی، تحت تأثیر کشورهای ثالت، که به اقدامات ما خدشه وارد کنند، قابل پذیرش نیست.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه خاک همسایگان بستری برای اقدامات پلید و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی نشود، یادآور شد: ما تبدیل شدن خاک هیچ کشوری به مکانی امن و پایگاهی برای حضور و فعالیت‌های ضدامنیتی عناصر این رژیم جعلی را به هیچ وجه بر نخواهیم تافت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم