زیویار با بیان اینکه لرستان جزء 5 استان نخست در پرورش دام است، گفت: لرستان باید براساس ظرفیت ها و اولویت بندی حرکت کند.


به گزارش سفیرافلاک، فرهاد زیویار ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه استاندار لرستان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار داشت: کار در استان لرستان با تاریخ و قدمتی چند هزار ساله، جزیی از هویت ملی ایران محسوب می شود و این بخش از هویت ملی در تاریخ تحولات ما وجود دارد که با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل ها امیدواریم بتوانیم اقداماتی در شان مردم انجام دهیم.

وی افزود: احصاء نظام مسائل استان در دستور کار قرار می گیرد که در قالب سند آمایش سرزمین این مورد از قبل تدارک دیده و جمع آوری شده و به جهت تکمیل آن با تعامل با مدیران ارشد و با ارتباط مستقیم مردم و اولویت بندی براساس ظرفیت ها، رسیدگی به این مسائل انجام می شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: برنامه های جدیدی که در دستور کار قرار داریم این است که براساس ظرفیت های موجود استان پیگیری های لازم صورت گیرد و با توجه به اینکه این استان شاهراه مواصلاتی شمال به جنوب است، اگر مباحث راه رفع نقص شود در این حوزه فرصتی ایجاد می شود که در بخش اقتصاد و گردشگری اثربخش باشد.

وی با اشاره به سدهای نیمه کاره استان بیان کرد: سدهایی از سالها پیش آغاز شده و پیشرفت های مختلفی داشتند که تکمیل آنها بسیار ضروری است، همچنین ذخایر معدنی که خام فروشی می شود لازم است اقداماتی صورت گیرد تا از خام فروشی جلوگیری شود که در این حوزه باید اقداماتی صورت گیرد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۲۵ درصد سنگ های تزیینی کشور در استان وجود دارد، با تمرکز روی این موضوع می توان در اقتصاد و اشتغال برنامه داشت.

زیویار گفت: دامپروری در استان از دیرباز وجود داشته به طوری که حدود شش میلیون واحد دامی در استان پرورش داده می شود و لرستان جزء پنج استان اول در پرورش دام است. لرستان باید به خود نگاه کند و براساس ظرفیت ها حرکت کند.

انتهای پیام/