حجت الاسلام طباطبایی گفت: ۱۵ وقف جدید از ابتدای سال تاکنون در لرستان ثبت شده است.

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: با شیوع کرونا، اداره اوقاف در کنار سایر نهادها و دستگاه ها برای خدمات رسانی به نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا اقداماتی را از جمله تهیه و توزیع بسته های معیشتی در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: اوقاف لرستان تاکنون بالغ بر هفت میلیارد تومان در رزمایش های کمک مومنانه هزینه کرده که در قالب تهیه و توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی، لوازم التحریر و طبخ غذا بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان عنوان کرد: همچنین با توجه به فصل بازگشایی مدارس با کمک خیران ۶۰۰ بسته لوازم التحریر تهیه و در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به ثبت موقوفات تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵ وقف جدید در استان ثبت شده که اکثر وقف ها زمین برای ساخت مسجد بوده است.

وی گفت: دهه وقف از ۲۷ ماه صفر آغاز می شود که در این ایام برنامه هایی از جمله دیدار با نماینده ولی فقیه، غبار روبی گلزار شهدا، همایش یاوران وقف در استان برگزار می گردد و تلاش می شود تا با برنامه های مختلف در راستای ترویج و گسترش فرهنگ وقف به عنوان بهترین احسان ماندگار اقدام شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان خاطرنشان کرد: همچنین در دهه وقف، ساختمان جدید امامزاده احمد و محمود در شهرستان نورآباد افتتاح می شود که این ساختمان با حدود سه میلیارد تومان هزینه توسط یک خیریه ساخته و آماده شده است.

انتهای پیام/