مرادی دلفان گفت: کشت هرگونه گیاه آبدوست در شهرستان دلفان ممنوع بوده و با متخلفین برخورد جدی خواهد شد.

تیمور مرادی دلفان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: بر اساس مصوبه مشترک جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای استان و همچنین مصوبات شورای تأمین شهرستان دلفان با توجه به افت شدید منابع آب، تداوم خشکسالی ها و احتمال بحران شدید در تأمین آب شرب و نیز هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش بارندگی‌ها در سال زراعی اخیر کشت هرگونه گیاه آبدوست در سطح شهرستان ممنوع است.

وی افزود: به متخلفین هشداری جدی داده می‌شود از کاشت این‌گونه محصولات خودداری کنند چراکه در صورت قطع برق و پلمب چاه هرگونه خسارت به سایر محصولات متوجه متخلفان و مالکان چاه خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی دلفان عنوان کرد: اجاره زمین کشاورزان به افراد غیربومی و مهاجران که اقدام به کشت محصولات آبدوست مانند سیب‌زمینی، چغندر و … می‌کنند نیز اکیداً ممنوع است و در صورت مشاهده از طریق مراجع قضایی با اشخاص و مالکان چاه، ایستگاه‌های پمپاژ و شبکه‌های آبرسانی تحت‌فشار برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

وی تصریح کرد: الگوی کشت محصولات کشاورزی در سال زارعی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ برابر با جدول زیر بوده که امیدواریم کشاورزان طبق الگوی معرفی‌شده کشت زراعی خود را در سال آینده انجام دهند.

مرادی گفت: کشاورزانی که دارای شبکه آبیاری تحت‌فشار، چاه و ایستگاه پمپاژ هستند درصورتی‌که مبادرت به کاشت محصولات آبدوست و اضافه برداشت و انتقال آب به اراضی خارج از الگو مشخصه اقدام کنند، بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/