ائمه جمعه لرستان عنوان کردند: کشتار، آدم ربایی و ضرب و شتم کودکان دستاوردهای زورگویان عالم به سرکردگی آمریکاست.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد اظهار داشت: دولت جدید در واکسیناسیون کرونا، ترخیص پرشتاب کالاها در گمرک و حل مشکل گرانی سیمان اقداماتی انجام داده و در این برنامه ها موفق عمل کرده است.

وی افزود: یکی از گام های مهم در این راستا نظارت دقیق بر چرخه تولید تا توزیع و مصرف است، اتحادیه اصناف و بازار، صمت، جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه ها و تعزیرات حکومتی باید به صورت دقیق این چرخه را بررسی کنند و اعمال قانون نماید البته در برخی از موارد با تکنولوژی می توان از قیمت کالاها مطلع شد، در این فصل عشایر و کشاورزان نیازمند نهاده های دامی هستند و باید به سرعت مدیریت شود تا به قیمت مناسب در دسترس این افراد قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: گاهی بین قیمت محصولاتی که از کشاورز خریداری می شود تا قیمتی که به دست مصرف کننده می رسد فاصله زیاد است و نظارت در این راستا می تواند موثر باشد که با استقرار دولت جدید و معرفی استاندار لرستان اقدامات سنجیده ای رخ دهد که ابتدا افزایش قیمت کالاها متوقف شود و کالاهایی که افزایش قیمت بی رویه داشتند به قیمت قبل برگردد.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر رفع مشکل واحدهای تولیدی تصریح کرد: برخی از واحدهای تولیدی مشکلات استانی آنها در استان برطرف شد و برخی مشکلات آنها در خارج از استان است و ریاست جمهوری با اعزام هیات هایی تخصصی به صورت جهادی، مانع زدایی از تولید کنند تا تعدادی از این واحدها به چرخه تولید برگردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: ایران دارای امنیتی مبتنی بر تجهیزات داخلی و نیروی انسانی مومن است و امنیت به عنوان پایه ترین اصول در هر کشوری مورد توجه است و پیشرفت در همه عرصه ها وابسته به امنیت است که نیروی انتظامی تاکنون برای حفظ امنیت مجاهدت کرده است.

وی بیان کرد: انتظار می رود با اقدامات چشمگیر، ارتقای فرهنگی و پیشرفت اقتصادی بعد از سه دهه برای استان رقم بخورد البته مشکلات انبوه است ولی ظرفیت های استان و نیروهای انسانی استان فراوان است و با همدلی و استفاده از خرد جمعی، آینده روشنی را برای استان رقم بزنیم.

وی با اشاره به آغاز ماه ربیع الاول گفت: این ماه، ماه دوستداران نبوت و امامت و ماه همبستگی مسلمانان به واسطه میلاد پیامبر(ص) است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ۱۶ مهر روز جهانی کودک افزود: روز جهانی کودک روزی است که برای تجلیل از کودکان شناخته شده و روزی است برای آگاهی بخشی برای کسانی که در سراسر جهان با برنامه های ضد فرهنگی و آموزشی، کودکان را دچار آسیب های روحی و روانی کرده اند.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: کشتار، آدم ربایی و ضرب و شتم کودکان دستاوردهای زورگویان عالم به سرکردگی آمریکاست و کودکان در فلسطین، سوریه، یمن و عراق و در دیگر کشورها در چه وضعیت نامطلوبی به سر می برند در حالی که کودکان باید براساس آموزه های اسلامی باید در فضایی از آرامش، تفاهم بزرگ شوند.

برنامه های ضد فرهنگی و دینی دشمن برای منحرف کردن کودکان و نوجوانان

حجت الاسلام حافظی امام جمعه چگنی اظهار داشت: مفهومی کردن مسائل دینی از مهم ترین ضروریات دین اسلام است، بر اساس روایات اهل بیت علیه السلام وقتی انسان خوشحال است و یا ناراحت به قبرستان برود و سعی کند به خودش بیشتر برسد.

وی با اشاره به معرفی استاندار جدید افزود: از ریاست محترم جمهور به خاطر حسن اعتمادی که به فرزندان لرستان دارد تقدیر و تشکر می کنیم.

امام جمعه چگنی با توجه به روز جهانی کودک گفت: نظریه پردازان منحوسی مثل  هانکینتون که نظریه پردازان رژیم مستکبر آمریکا هستند، اینها نسخه ای برای دولت مستکبر می پیچند، آنها عنوان می کنند که نیازی نیست بر سر برخی از کشورها موشک فرستاده شود بلکه از برنامه های ضد فرهنگی و دینی استفاده شود.

حجت الاسلام حافظی عنوان کرد: زمانی که افغانستان با کمتر از هزار نفر نیروی طالب دولتش سقوط می کند، اتحاد جماهیر شوروی به افغانستان آمد این است که نسل سوم ما توان نورانی امام امت است که مقام معظم رهبری فرمودند: نسل سوم و چهارم انقلاب از بعضی از نسل اول انقلاب با بصیرت ترند چون کسانی بودن زمانی که لانه جاسوسی مستکبرین را بر هم زدند اعلام ندامت و پشیمانی کردند اما نسل سوم انقلاب شد مانند شهید حججی تا گردنش زده شود تا گردن کشان مستکبر دنیا برای ضعفا گردن سرافرازی نکنند و این دستاورد انقلاب است.

وی بیان کرد: دستاورد انقلاب فقط صنایع دفاعی و موشکی نیست، پیشرفت علمی و عمرانی نیست، دستاورد انقلاب اسلامی تربیت شهید حاج قاسم سلیمانی است، شهید همتی و باکری است، هشت ارتش در انقلاب در نقطه به نقطه دنیا، دستاورد شهید حاج قاسم سلیمانی است مثل حشدالشعبی عراق ، زینبیون پاکستان، فاطمیون افغانستان، حزب الله لبنان ،انصارالله یمن اینها همه دستاورد انقلاب هستند و می بینیم با کوچکترین خطری مواجهه نمی شود ایران اسلامی ما به واسطه همین دستاوردهایی است که در اقتدار قرار دارد.

امام جمعه چگنی خاطرنشان کرد: ما مالک اشترها در ایران کم نداریم، همین مدافعان شهدای حرم کسانی بودند که درهمین شهرستان چه طور داوطلب می شدند، اینها همان نسل های کربلای ۴ و ۵ هستند.

وضعیت آموزش عالی در دلفان تاسف آور است

حجت الاسلام خانی امام جمعه دلفان اظهار داشت: وضعیت آموزش عالی در دلفان مناسب نیست و نیازمند اقداماتی است یک هفته عزای عمومی اعلام شود به طوری که از چهار مرکز آموزش عالی در این شهرستان دو مرکز به طور کامل از کمترین زیرساخت‌ها محروم بوده و به شکل  واحدهای اقماری ادامه حیات می دهند ضمن اینکه دو تای دیگر هم وضعیت بهتری ندارند.

وی افزود: هر چه سریعتر باید فکری به حال وضعیت تاسف‌ بار آموزش عالی در دلفان شود که از پایین ترین امکانات آموزشی برخوردار بوده و حتی در مکان های استیجاری مستقر هستند.

امام جمعه دلفان تصریح کرد: ارتقاء سطح مقاطع آموزشی از کارشناسی به ارشد درگرایش های پربها که عدم وجود این مقاطع فرزندان دلفانی را با رها کردن ادامه تحصیل مواجه ساخته و باید این خسارت ها جبران شود.

حجت الاسلام خانی گفت: محرومیت شهرستان دلفان در تحصیلات علوم پایه اعم از مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم بنا بر توسعه عدالت آموزشی جدی است و با نگرش به سند تحول؛ زیرساختهای آموزش مجازی جایی جز تاسف ندارد.

انتهای پیام/