حسنی مقدم گفت: برای اجرای طرح جهش تولید در دیم‌ زارها که با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) پیگیری می‌شود، ۱۹ میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان، اسفندیار حسنی مقدم اظهار داشت: استان لرستان با ۶۰۰ هزار هکتار سطح زیر کشت اراضی دیم تقریبا ۶.۷ درصد از دیم‌زارهای کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: به همین منظور برای اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارها که با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) پیگیری می‌شود، حدود ۱۹ میلیارد تومان سهم لرستان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: به کشاورزی که در اراضی دیم خود به صورت کشاورزی حفاظتی کشت می‌کنند برای خرید ادوات لازم تسهیلات اعطا می‌شود که این تسهیلات با نرخ سود چهار درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با عاملیت بانک ملی در نظر گرفته شده است.

حسنی مقدم بیان کرد: در این طرح از آب سبز یا باران استفاده بهتری شده و مدیریت بقایا و تناوب کشت نیز رعایت می‌شود.

وی با بیان اینکه در بحث کشاورزی حفاظتی عدم استفاده از گاوآهن مدنظر است، گفت: با اجرای این طرح به دنبال افزایش ۲۵ درصدی تولید در دیم زارها هستیم؛ همچنین ضمن پایداری در تولید، حفاظت از خاک برای نسل‌های آینده مدنظر است.

انتهای پیام/