رئیس فدراسیون کشتی با تمجید از عملکرد ملی‌پوشان آزاد و فرنگی ایران در مسابقات جهانی گفت: هر چند موفقیت بزرگی رقم خورده است اما این مدال‌ها نباید ما را گول بزند و باید بیشتر از قبل کار کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، علیرضا دبیر پس از موفقیت تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در مسابقات جهانی نروژ گفت: به همه هموطنان عزیزم این موفقیت ها را تبریک می گویم و امیدوارم که از این کشتی ها لذت برده باشند. هر چه رقم خورده لطف خدا بوده است.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد دلایل رقم خوردن این موفقیت ها گفت: از دو سال پیش این دغدغه را داشتم که کشتی به دهه ۷۰ برگردد و بتوانیم به این موفقیت ها برسیم. با لطف خدا و محبت مردم و تلاش کشتی گیران و کادر فنی به این مهم رسیدیم. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

دبیر با اشاره به مشکلاتی که سد راه کشتی بوده خاطرنشان کرد: کشتی گیران ما در دو سال گذشته سختی های زیادی کشیدند. اردوهای بلند مدت با شرایط خاص و بیماری کرونا که همه را اذیت کرد. با این حال از سرمربیان دو تیم محمد بنا و پژمان درستکار، همکارانم در فدراسیون، مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تشکر می کنم.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: واقعیت این است که ما اول راه هستیم و تازه کارمان شروع شده است و باید قبول کنیم که از روس و آمریکا عقب هستیم در کشتی آزاد. در فرنگی البته ما اول دنیا هستیم.

دبیر: این مدال‌ها نباید ما را گول بزند/ کشتی هنوز در اول راه است

وی ادامه داد: در کشتی فرنگی یک اتفاق باعث شد که اول نشویم. واقعیت این است که ما در آزاد سوم جهان هستیم. فرنگی در رده یازدهم دنیا بودیم اما الان به این مرحله رسیده ایم. من کارشناس فرنگی نیستم اما این را می گویم که الان در دنیا اول هستیم.

علیرضا دبیر تاکید کرد: باز هم می گویم که ما اول راه هستیم و هدف اصلی ما المپیک ۲۰۲۲ پاریس است. امیدوارم بتوانیم با برنامه ریزی درست و ادامه روند کنونی در المپیک هم به موفقیت برسیم.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: مربیگری در کشتی مثل دو امدادی است. از آقای محمدی تشکر می کنم اما درستکار از زمانی که آمد روش و تاکتیک‌های خودش را داشت. محمد بنا هم که در کشتی فرنگی استاد است.

علیرضا دبیر در پایان گفت: یادمان نرود که نباید با این مدال ها خودمان را گول بزنیم و کار نکنیم. همه کشورها المپیک محور کار می کنند. درخواست من از مسئولان ورزش و مدیران کل استان ها این است که به باشگاه ها رسیدگی بکنند. هنوز خیلی از باشگاه های رده های پایه بسته است. باشگاه ها را باز کنند تا ما بتوانیم برای کشتی استعدادیابی کنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر