بازگیران گفت: 10 هزار دانش آموز لرستانی به صورت حضوری آموزش ها را فرا می‌گیرند.

نصراله بازگیران در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا بنا شد دانش آموزان با تراکم کمتر از ۱۵ نفر در مناطق روستایی و عشایری، آموزشها را به صورت حضوری و مابقی دانش آموزان آموزشها را از طریق فضای مجازی و غیر حضوری دریافت نمایند.

وی افزود: در همین راستا در حال حاضر حدود ۱۰ هزار دانش آموز لرستانی در مناطق روستایی که تراکم بسیار کمی دارند در هزار مدرسه به صورت حضوری آموزشها را دریافت می کنند.

معاون آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: البته رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن مدرسه و رعایت فاصله در دستور کار مدارسی است که به صورت حضوری، آموزشها را به دانش آموزان ارائه می دهند.

بازگیران عنوان کرد: خوشبختانه روند واکسیناسیون دانش آموزان تسریع شده که امیدواریم با سیر نزولی کرونا و همچنین واکسیناسیون دانش آموزان، با توجه به مهیا شدن شرایط، مدارس برای ارائه آموزشهای حضوری بازگشایی شوند که به صورت شیفت بندی و گروهی با تعداد اندک، دانش آموزان در کلاسهای درس حاضر شوند ولی همچنان آموزشها به صورت ترکیبی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مشکل کتابهای برخی از دانش آموزان به زودی برطرف می شود، بیان کرد: چهار هزار و ۸۰۰ دانش آموز در مدارس ثبت نام کرده ولی درخواست کتاب نداده اند که پیگیری های لازم در این راستا صورت گرفته و در حال برطرف شدن است.

انتهای پیام/