قهرمان وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی جهان گفت: سال‌ها بود که ایران در رقابت‌های جهانی صاحب مدال طلا نشده بود که خوشبختانه این اتفاق در نروژ رقم خورد.

به گزارش سفیرافلاک، محمدهادی ساروی که چندی پیش در بازی‌های المپیک توکیو صاحب مدال برنز وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی شد توانست در رقابت‌های جهانی هم خوش بدرخشد و قهرمان شود. او در این مسابقات ابتدا آرتور سارگسیان از روسیه را مغلوب کرد و سپس گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت. ساروی در نیمه نهایی نیکولوز کاخلاشویلی از ایتالیا راشکست داد و فینالیست شد و در این مصاف هم الکس زوکه از مجارستان را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

ساروی پس از بازگشت از رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ در یک گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت: برای کسب مدال طلا خدا را شکر می‌کنم. چند سالی بود که ایران نتوانسته بود در مسابقات جهانی مدال طلا بگیرد. امیدوارم با طلای مسابقات جهانی گوشه‌ای از زحماتش را جبران کرده باشم.

وی در ادامه گفت‌: تمام تمرکزم را گذاشته بودم روی این که در فینال بتوانم خوب کشتی بگیرم و مدال طلا را کسب کنم. خوشبختانه این اتفاق افتاد و توانستم پرچم کشورم را بالا ببرم. ما سالهاست که کنار محمد بنا هستیم و مانند یک خانواده، صمیمیت زیادی ایجاد شده است. مسلماً باید همین طور باشد تا با انرژی و دلگرمی به خوبی تمرینات را انجام دهیم.

ساروی افزود: برنامه ریزی ما قهرمانی در مسابقات جهانی بود ولی متأسفانه با اختلاف ۵ امتیاز، دوم شدیم. امیدوارم در رقابت‌های بعدی این اتفاق بیفتد و به قهرمانی برسیم.

قهرمان کشتی جهان در خصوص دورخیز برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس گفت‌: تمام تلاشم این است که در فرصت باقی مانده تا المپیک بعدی تمرینات خوبی انجام دهم. امیدوارم مدال برنزی که در المپیک توکیو گرفتم را در پاریس به مدال طلا تبدیل کنم.

  • منبع خبر : مهر