رازانی گفت: 30 مدیر و پرسنل متخلف استان لرستان به هیئت تخلفات اداری استان معرفی شده است.

به گزارش سفیرافلاک، سعید رازانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: یکی از اقدامات بسیار مهمی که از سوی قوه قضائیه ابلاغ شده، جلوگیری از ترک فعل هایی است که توسط برخی از مدیران و پرسنل آنها صورت می گیرد که در این راستا هشدارهای لازم ارائه شده است.

وی افزود: در صورتی مدیران و کارکنان اداره و یا بانکها نسبت به هشدارهای لازم در صورت ترک فعل ها توجهی نداشته باشند به هیات های تخلف اداری ارجاع داده می شوند.

مدیرکل سازمان بازرسی استان لرستان تصریح کرد: کسر حقوق، توبیخ کتبی، اخراج، جلوگیری از پست های مدیریتی از مهمترین مجازات هایی است که برای مدیران و کارکنانی که ترک فعل می کنند، در نظر گرفته شده است.

رازانی عنوان کرد: پرونده تخلفات ترک فعل پرسنل ادارات و بانکها در استان مورد بررسی قرار می گیرد اما پرونده مدیران کل توسط بازرسی کل کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه بیشترین شکایات مردمی از شهرداری های استان بوده است، گفت: در سال جاری ۳۰ نفر از مدیران و پرسنل ادارات به هیات های تخلف اداری معرفی شده اند که مورد پیگیری قرار می گیرند.

مدیرکل سازمان بازرسی استان لرستان به استخدام های غیر قانونی اشاره کرد و افزود: چندین مورد استخدام غیر قانونی که اعلام شده، هم اکنون در دستور کار بررسی قرار گرفته و در صورتی که هر گونه استخدام خارج از ضوابط و چارچوب قانونی صورت گیرد توسط بازرسی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

رازانی با تاکید بر برخورد با زمین خواری، خاطر نشان کرد: هرگونه تجاوز به اراضی ملی و دولتی ممنوع بوده و در این راستا جلسات مختلفی برای جلوگیری از دست درازی به حریم های قانونی برگزار شده که جهاد کشاورزی، شهرداری، مسکن و شهرسازی حضور داشته اند و تلاش می شود تا اقدامات و برنامه ریزی به گونه ای باشد که قبل از ساخت و ساز غیر مجاز، جلوی کار گرفته شود چرا که تخریب بعد از ساخت و ساز مشکلاتی را به همراه دارد.

وی با اشاره به بازرسی از بانکها گفت: بازرسی از بانکهای استان نیز به صورت مستمر در دستور کار است و باید به گونه ای برنامه ها و اقدامات انجام شود که مراجعه کنندگان به بانک مجبور نباشد برای وام، از فاکتورهای سوری استفاده کنند.

انتهای پیام/