زیویار گفت: 51 هزار تن سهمیه برنج و مرغ منجمد به استان اختصاص یافت که به وزدی توزیع می شود.


به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار به ضرورت و اهمیت رسیدگی به تهیه و توزیع کالاهای اساسی مثل گوشت قرمز، مرغ، برنج، مواد شوینده، نهاده های دامی، کود شیمیایی و … در سطح استان تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به پیشنهادات ارائه شده در جلسه و فرصتی که از طرف مرکز در اختیار ما قرار داده شده لازم است در این خصوص اقدامات لازم انجام شود.

وی با اشاره به نقش مرکزی ستاد تنظیم بازار استان افزود: در خصوص تهیه کالاهای اساسی سلسله مراتب رعایت شده و ساز و کار آن با توجه به نیازهای هر منطقه که ممکن است متفاوت با سایر مناطق باشد، مشخص و با نظارت نهادهای حاکمیتی تدبیر و تعیین شود.

استاندار لرستان با تاکید بر کلیت تصمیم گیری و برنامه ریزی ستاد تنظیم بازار گفت: در این خصوص شهرستان ها نباید راسا تصمیم بگیرند و به منظور صادرات محصولات خود، حتما با رعایت سلسله مراتب با مرکز استان هماهنگ کنند.

وی با اشاره به سامانه کنترل قیمت مرغ عنوان کرد: معتقدیم هر چه چتر دستگاههای نظارتی را بالاتر ببریم مشکلات ما کمتر می شود و با بگیر و ببند کاری از پیش نخواهیم برد و لازم است بازار با کنترل و نظارت، روال عادی خود را طی کند، نظارت یعنی چتر نگاه مسئولان همه را در بر بگیرد به گونه ای که پیش بینی ها دقیق و تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی بیان کرد: تولید محصولات مختلف، توزیع کالاهای اساسی و رسیدگی به موضوع نهاده ها که مرتبط با نبض معاش مردم مورد رسیدگی قرار گیرد و در راستای تنظیم بازار، سهمیه ۵۰ هزار تن برنج وارداتی با نرخ مصوب برای استان لرستان و تخصیص هزار تن مرغ منجمد به استان اختصاص داده شده که نحوه توزیع آن به صورت کارشناسی توسط دستگاه های نظارتی انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/