یک سایت روسی خبر داد سردار آزمون در نقل و انتقالات تابستانی دو پیشنهاد رسمی و تا قیمت ۱۹ میلیون یورو داشت اما باشگاه زنیت حاضر به فروش این مهاجم ایرانی نشد.

به گزارش سفیرافلاک، سایت «championat» روسیه در گزارشی با عنوان «چرا آزمون زنیت را ترک نکرد و بعد از این چه اتفاقی برای بازیکن می‌افتد؟» منتشر کرد که در آن به صورت جزئی‌تری در خصوص پیشنهاداتی که این بازیکن در تابستان گذشته داشت، پرداخته است.

در این گزارش آمده است:

«آخرین پنجره نقل و انتقالات بار دیگر ارزش واقعی و تقاضای برای بازیکنان لیگ روسیه را نشان داد. تنها یک باشگاه با فروش یک بازیکن به اروپا پول خوبی کسب کرد: تیم زسکا که نیکولا ولاشیچ را با مبلغ ۳۰ میلیون یورو به وستهام فرستاد. سایر نقل و انتقالات چشمگیر نبود و هیچکدام از آنها حتی مرز ۷ میلیون یورو را هم نشکست.

یک بازیکن دیگر می‌توانست زنیت سنت پترزبورگ را ترک کند. پیشنهادات رسمی و واقعی برای آزمون دریافت و مبالغ مشخصی تعیین شد اما انتقال نهایی نشد. ما در مورد سردار آزمون صحبت می‌کنیم. در حال حاضر او باارزش ترین بازیکن است. سایت ترانسفرمارکت این ایرانی را ۲۵ میلیون یورو تخمین می‌زند اما احتمال دارد تا هفت، هشت ماه دیگر انتقال او حتی یک پنی هم هزینه نداشته باشد چرا که قراردادش با زنیت به پایان می‌رسد و باشگاه جدید او را رایگان به خدمت می‌گیرد.

در تابستان، نام آزمون برای کشورهای مختلفی مطرح شد. نام او تقریباً در لیست طولانی تمام باشگاه‌هایی که به دنبال مهاجم سرعتی بودند، قرار داشت. طبق اطلاعات ما، زنیت دو پیشنهاد برای آزمون دریافت کرد که می‌توان آنها را رسمی دانست: بایرن لورکوزن و لئون. مبالغی که در رسانه‌ها مطرح می‌شد، تقریباً واقعی بود؛ از ۱۶ تا ۱۹ میلیون یورو. زنیت اما از فروش آزمون خودداری کرد عمدتاً به این دلیل که نتوانست مهاجمی از نظر ویژگی و سبک مشابه پیدا کند. بر هیچکس نیست که درخواست‌هایی برای جذب بلوتی (مهاجم تورینو) وجود داشت اما تحت تأثیر پیشنهاد بازی در روسیه قرار نگرفت.

اکنون زنیت در شرایط سختی قرار دارد: قرارداد با آزمون تابستان آینده به پایان می‌رسد. به طور طبیعی، باشگاه آماده و مایل به مذاکره در مورد تمدید قرارداد است، اما مهم است که خواسته خود بازیکن را در نظر بگیریم. او سنت پترزبورگ را دوست دارد، اما در عین حال می‌خواهد در لیگ دیگری بازی کند. علاوه بر این، اولویت آزمون با آلمان است. به گفته آزمون، این بوندس لیگا است که بیشتر به سبک بازی او می‌آید. در تابستان، او فقط پیشنهاد بایرن لورکوزن را جدی گرفت، اما همه خواسته‌ها برآورده نشد.»

این سایت روسی در ادامه احتمال داد آزمون در نقل و انتقالات زمستانی و پیش از اتمام قراردادش به باشگاه دیگری فروخته شود اما این احتمال هم هست که در صورت عدم تمدید قراردادش در نقل و انتقالات تابستانی به صورت رایگان زنیت را ترک کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر