سرهنگ امیری گفت: تاکنون 555 هزار بیمار کرونایی در طرح شهید سلیمانی شناسایی شده اند.

سرهنگ مصطفی امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی از یک سال پیش تاکنون در سراسر کشور با هدف شناسایی بیماران کرونایی، کمک به نیازمندان، ارائه مشاوره و مراقبت در منزل فعال بوده و هم اکنون گام پنجم این طرح در حال اجراست.

وی افزود: تاکنون ۵۵۵ هزار نفر از مردم استان در طرح مزین به نام سردار دلها، شناسایی و بیماریابی شده که این خدمات در بخش شهری و روستایی انجام شده است.

معاون بهداشت و درمان سپاه لرستان عنوان کرد: ۱۴۳ تیم در بخش مراقبت در منزل فعالیت دارند که در این مدت به ۸۰ هزار نفر خدمات مورد نیاز را ارائه شده است.

 وی تصریح کرد: یکی از بخش های طرح شهید سلیمانی، کمک به خانوارهای آسیب دیده از کرونا بود که ۷۴ هزار و ۵۵۳ خانوار لرستانی طی این مدت از بسته های معیشتی بهره مند شده اند.

سرهنگ امیری با اشاره به مشاوره های تلفنی، خاطرنشان کرد: در این مراکز که خدمات به صورت تلفنی ارائه شده بیش از ۸۵ درصد تماس ها برای دریافت مشاوره های تلفنی مربوط به کرونا بوده و مابقی هم برای دریافت خدمات تماس گرفته اند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۰۰ هزار نفر در مراکز تجمیعی استان واکسن کرونا دریافت کرده اند، گفت: در استان ۱۶ مرکز تجمیعی وجود دارد که همگی فعال بوده و روزانه به واکسیناسیون افراد می پردازند.

معاون بهداشت و درمان سپاه لرستان با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی افزود: در کنار واکسیناسیون کرونا، رعایت دستورالعمل های بهداشتی نباید فراموش شود تا زنجیره انتقال این بیماری قطع گردد.

انتهای پیام/