حجت الاسلام قدرتی ضمن محکومیت حادثه تروریستی کشتار مردم افغانستان، گفت: حادثه تروریستی افغانستان به نیابت از آمریکا رخ داد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام مهدی قدرتی ظهر امروز در مراسم تجمع اعتراضی مردم خرم آباد در پی کشتار مظلومانه مردم افغانستان در مسجد اظهار داشت: حادثه تروریستی در افغانستان به شدت محکوم است و این کشتار مظلومانه مردم این منطقه را به محضر همه مسلمان افغانستان تسلیت عرض می کنیم.

وی افزود: در دهه های اخیر، جریان های تکفیری متاسفانه در مناطق و کشورهای اسلامی دست به کشتار مردم می زنند که این جنایت ها با حمایت کشورهای استکباری، آمریکا و هم پیمانان آنها بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان تصریح کرد: یکی از اقدامات جریان های تکفیری هم در افغانستان و هم در دیگر کشورهای اسلامی این است که اسلام هراسی را به شیعه هراسی تبدیل کنند.

حجت الاسلام قدرتی عنوان کرد: تمام مصیبت هایی که توسط جریان های تکفیری رخ می دهد، می خواهند همه را سوق دهند به اینکه اسلام هراسی به شیعه هراسی تبدیل شود، البته شیعه و اسلامی که مد نظر دارند.

وی بیان کرد: اسلامی واقعی و شیعه واقعی مشخص است و در همه زوایا دستوراتی که دارد حقیقی و واقعی است اما اسلامی که داعش و گروه های تکفیری تبلیغ می کنند اسلامی است که برگرفته از افکار خودشان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: آنها تلاش دارند هر اتفاقی که در کشورهای اسلامی رخ می دهد را بر گردن شیعه بیندازند و در واقع به دنبال ایجاد اختلافاتی بین تشیع، تسنن، علوی و ایرانیت هستند.

حجت الاسلام قدرتی گفت: در مقابل شیعه و اسلام هراسی دشمنان ما وظیفه داریم به عنوان مسلمان که با گسترش گروهک های تکفیری مقابله شود و همچنین دیلپماسی ارتباط گسترده بین گروه ها و کشورهای اسلامی رخ دهد که اگر این دو راه حل در جوامع بین المللی اسلامی صورت گیرد بسیاری از مشکلات حل می شود.

وی اظهار داشت: گروهی که مسئول تامین امنیت مردم افغانستان هستند باید امنیت مردم را در کشور فراهم کند و مردم افغانستان هم باید مطالبه کنند و باید توجه داشت که تمام اتفاقاتی که در منطقه رخ می دهد همه نشات گرفته از آمریکاست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان بیان کرد: این حرکت که داعش در افغانستان به نیابت از آمریکا انجام داد را به شدت محکوم می کنیم و دعا می کنیم هرچه سریعتر ظهور امام زمان(عج) رخ دهد.

انتهای پیام/