حجت الاسلام شاهرخی گفت: جریان سازی سالم فرهنگی و دینی، مهمترین رسالت ائمه جمعه است، اگر دستگاه های فرهنگی در این جریان سازی به کمک ائمه جمعه بیایند می توانیم به نقطه مطلوب برسیم.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در گردهمایی ائمه جمعه اظهار داشت: ائمه جمعه هم در قرارگاه فرهنگی نماز جمعه و هم در ارتباطی که با مردم دارند، با معرفت افزایی، آگاهی بخشی و بصیرت دادن در مسائل دینی و سیاسی در طول این سالها نقش بی بدیلی را ایفا کرده اند.

وی با اشاره به اینکه گسترش احکام اسلامی از وظایف ائمه جمعه بوده است، افزود: ائمه جمعه به صورت مستمر در این راستا وظایفی را انجام داده اند و معرفت افزایی هیچگاه تحت تاثیر جناح های سیاسی واقع نشده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: رسالت مهم ائمه جمعه، جریان سازی سالم فرهنگی دینیِ تاثیرگذاری است که از انبیاء الهی و وجود پیامبر(ص) آغاز شده که این نیازمند بسترها و ابزارهایی است.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: پیوند دستگاه های فرهنگی دولتی با ائمه جمعه می تواند این جریان فرهنگی را با سرعت بیشتری و با موفقیت پیش ببرد و اگر دستگاه های فرهنگی در این جریان سازی به کمک ائمه جمعه بیایند می توانیم به نقطه مطلوب برسیم.

وی بیان کرد: ائمه جمعه در شرایطی مشغول به این وظیفه شدند که رنج مردم استان را در بیکاری، تورم، عدم رونق کسب و کار، کارخانه های تعطیل، عدم تخصیص بی منطق آب و سدها، نبودن صنایع تبدیلی و ده ها ترک فعل دیگر و خسارت ناشی از سیل مشاهده کردند، در کنار این موارد، آسیب های اجتماعی، عدم رضایت مردم از توسعه متوازن در دولت های مختلف در استان رخ داده دیند ولی در صف ارتباط با مردم حضور داشتند و پیوند مردم با اهداف انقلاب اسلامی را با کار شبانه روزی حفظ و نگهداری می کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: این کار سخت و دشواری بوده خصوصا طی سال های اخیر که ائمه جمعه با این مشکلات، پرچمی که به دستشان سپرده شده را با کمال قدرت حفظ کردند.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: ملت ایران و استان لرستان هم آرمانها و ارزشهای اسلامی را می شناسند و به آنها علاقه دارند و در این مسیر محکم ایستاده اند که نمونه آن ۶۳۰۰ شهید استان است.

وی افزود: مردم ما از فساد، تبعیض، حاکمیت روابط بر ضوابط و عدم عمل به قانون رنج می برند و اعتماد عمومی مردم آسیب دیده که راه حل آن عمل به وعده ها در این دولت و نماینده آن، استاندار در استان است که با عمل به وعده ها صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: برای اجرای این وعده ها مدیران باید با روحیه انقلابی، کار جهادی، مسئولیت پذیری و به دور از تجملات تلاش کنند چرا که مردم منتظر تحول همراه با جهش هستند تا در استان رقم بخورد.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: این استان ظرفیت های بسیار زیادی دارد و با استفاده از این ظرفیت ها می توان به جایگاه واقعی رسید.

انتهای پیام/