زیویار گفت: تکمیل سد معشوره به عنوان یک مطالبه عمومی و حق قانونی کوهدشت و لرستان را متحول می کند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار در شورای اداری کوهدشت اظهارداشت: شرایط استان کار ما را سخت تر کرده است زیرا مشکلات لرستان مشکلات انباشته شده ای است که برطرف کردن آن از عهده یک شخص به تنهایی خارج است و حتما لازم است که با همکاری و همیاری رفع شوند.

وی با اشاره به ضرورت هدف گذاری در برنامه ها، افزود: به این منظور در گام اول از فرمانداران خواسته شد که گزارشی از مهمترین مشکلات شهرستان ها را ارائه دهند و در این راستا به منظور بررسی مشکلات مقرر شد که در بازه زمانی مشخص از شهرستان ها بازدید به عمل آید تا به صورت ملموس این مسائل مورد بررسی قرار گیرند.

استاندار لرستان عنوان کرد: کار ما و رسیدگی به این مشکلات استان صرفاً در ساعات اداری عادی میسر نخواهد بود و اقدامات فراتر از توانایی ها و قابلیت های معمول را طلب می‌کند.

زیویار تصریح کرد: اجرای پروژه سد معشوره به عنوان یک مطالبه عمومی و حق قانونی می‌تواند لرستان و کوهدشت را متحول کند و با تکمیل آن هزاران هکتار از اراضی لرستان مشروب خواهد شد.

وی با بیان اینکه لرستان ۱۲ میلیارد متر مکعب روان آب دارد اما سهم لرستان کمتر از یک و نیم میلیارد متر مکعب است، این مقدار را ناکافی دانست و گفت: ادعا نداریم همه این آب سهم لرستان است اما این مقدار خیلی کم بوده و لرستان استحقاق بیشتری دارد چرا که ذخیره آب در لرستان باعث می‌شود که مناطق و شهرستان های پایین‌دست با تهدید سیل مواجه نشوند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: به منظور توسعه بخش کشاورزی و صنایع تکمیلی و جلوگیری از مهاجرت و خروج نیروی انسانی نخبه باید آبادانی ایجاد کرد و کوهدشت به عنوان قطب کشاورزی لرستان مطرح است به عنوان مثال انار کوهدشت در ایران نمونه ندارد و باید از اقلیمی که خداوند در اختیار ما قرار داده به نحو مطلوب استفاده کرد.

زیویار با اشاره به سفرهای درون استانی روزهای گذشته بیان کرد: در لرستان صدها پروژه داریم که با ۵ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل ناکارآمدی، پروژه ناقص و عدم مدیریت منابع متوقف شده و موجبات عدم توسعه یافتگی استان را فراهم کرده اند و همه ما موظف هستیم به اسم و تجربه اول استاندار بومی، همکاری وتلاش خود را در بالاترین وجه قرار دهیم و لازم است در این راه با انسجام ش-همکاری و همیاری و استفاده از همه ظرفیت های استان به یک تجربه خوب برسیم.

انتهای پیام/