معتمدی گفت: نرخ پوشش تحصیلی دوره ابتدایی استان لرستان 97 درصد است.

رقیه معتمدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: انسداد مبادی بیسوادی مهم‌ترین رسالت آموزش وپرورش است و جلوگیری از ترک تحصیل و جذب کودکان و نوجوانان برای ادامه درس و مدرسه از مهمترین دغدغه ها و اولویت های آموزش و پرورش است که این مهم هر ساله براساس فایل اسمی ارسالی از سوی وزارت مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه تلاش شده تا در دورترین روستاها، فضاهای آموزشی و شرایط تحصیل برای دانش آموزان فراهم شود اما متاسفانه در برخی از موارد به دلایلی ترک تحصیل صورت می گیرد که این امر بیشتر در بین پایه های ورودی هر دوره دیده می شود و از آموزش وپرورش شهرستانها ومناطق خواسته ایم تا در اسرع وقت وضعیت تحصیلی و اشتغال دانش آموزان سال تحصیلی جاری را با سال تحصیلی گذشته به تفکیک هر مدرسه رصد نموده و آمار تارکین از تحصیل را به اسم مشخص نمایند تا پیگیریهای لازم در این زمینه صورت پذیرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش پرورش لرستان تصریح کرد: مسائل فرهنگی، اقتصادی، معیشتی و موارد دیگری در ترک تحصیل دانش‌آموزان ۶ تا ۱۱ سال دخیل هستند که سعی شده تا با همکاری مدارس بتوانیم آمار ترک تحصیل را کاهش دهیم.

وی گفت: نرخ پوشش تحصیل در دوره ابتدایی استان در سال تحصیلی ۴۰۰-۹۹، بیش از ۹۷٫۹۱ درصد است و همه تلاش ما این است تا هیچ دانش آموزی از تحصیل بازنماند.

وی بیان کرد: برای ریشه کنی معضل بیسوادی، انسداد مبادی بیسوادی باید در اولویت قرار بگیرد و درصد کمی از افراد بازمانده از تحصیل لازم التعلیم در اسرع وقت شناسایی و به کلاس های درس و آموزش هدایت شوند که این امر مستلزم همت و تلاش جدی سایر دستگاه های متولی در کنار آموزش وپرورش را می طلبد. مشارکت همه دستگاه ها و حتی همه مردم جامعه در مساله انسداد مبادی بیسوادی لازم است و از نظرات کارشناسان و مشارکت همگان در زمینه معرفی افراد واجب التعلیم که از تحصیل باز مانده اند استقبال می کنیم.

انتهای پیام/