حیدری گفت: احداث و ارتقای ۴۹۱ سایت در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد ۳۲۵ سایت جدید تلفن همراه در روستاهای لرستان راه‌اندازی شده است.

شهاب حیدری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: راه اندازی و ارتقای سایت های تلفن همراه در روستاهای استان در دستور کار است که تلاش شده تا روستاهای بیشتری به شبکه همراه متصل شوند.

وی افزود: در همین راستا احداث و ارتقای ۴۹۱ سایت در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد ۳۲۵ سایت راه اندازی شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان تصریح کرد: همچنین ۱۲ سایت به صورت موقت راه اندازی شده و در محله بهینه سازی است، ۶۳ سایت در محله نصب دکل و حفاری بوده و ۹ سایت هم در مرحله تجهیز قرار دارد.

حیدری عنوان کرد: بر اساس طرح خدمات اجباری روستایی موسوم به USO با هدف کاهش شکاف دیجیتالی در نقاط روستایی و دورافتاده و محروم، در فاز اول تعداد هزار و ۱۶۰ روستای استان توسط اپراتورهای وب و در فاز دوم موسوم به همت تاکنون ۲۱۵ روستا به اینترنت پرسرعت نسل چهارم متصل شده اند.

وی بیان کرد: همچنین تعداد منصوبه اینترنت پرسرعت پهن باند ثابت در روستاهای استان با استفاده از تکنولوژی xDSL بالغ بر ۱۹۸ هزار است.

حیدری گفت: بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، تعداد مشترکان اینترنت پهن باند سیار در استان یک میلیون و ۶۱۳ هزار و ۸۹ و پهن باند ثابت ۱۱۲ هزار و ۷۵۲ مشترک است که در مجموع ضریب نفوذ اینترنت پهن باند استان، در حدود ۹۶ درصد است.

انتهای پیام/