ثمینی گفت: دفاتر تسهیلگری ظرفیت خوبی برای خدمت رسانی در مناطق حاشیه ای است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، محمود ثمینی اظهار داشت: خوشبختانه با گذشت سه سال از فعالیت دفاتر تسهیلگری در استان، اقدامات و نتایج قابل قبولی حاصل شده ولی کافی نیست و باید تلاش بیشتری در این زمینه انجام پذیرد و قطعاً این موضوع متوجه دستگاه‌های اقدام کننده و خدمات‌رسان خواهد بود.

وی با اشاره به مشکل حاشیه نشینی در شهرها، افزود: توزیع نامتوازن شهرها یکی از عواملی است که مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

معاون سیاسی استانداری لرستان عنوان کرد: خشکسالی در روستاها، مهاجرت های انجام شده به شهرها با توجه به عدم تمکن مالی افراد مهاجر موجب حاشیه نشینی در اطراف شهرها شده است و یکی دیگر از عوامل ایجاد حاشیه نشینی را وجود فرصت طلبانی عنوان کرد که بدون توجه به قوانین و مقررات شهرداری و سبک شهرنشینی و مدنیت، زمین‌های کشاورزی را قطعه‌بندی کرده و به فروش می‌رسانند و نیازمندان بعد از خرید اقدام به ساخت غیر قانونی کرده و از سر ناچاری در حاشیه شهرها مستقر شده اند.

ثمینی با اشاره به ستاد بازآفرینی شهری، بیان کرد: این ستاد برای توسعه متوازن در شهرها پدید آمده و در مطالعاتی که در سال ۹۵ از وضعیت مهاجرت و حاشیه‌نشینی و آسیب‌های آن انجام گرفت نتیجه این مطالعه نشان داد ۱۱ تا ۱۲ میلیون نفر در مناطق حاشیه نشین ساکن هستند.

وی تصریح کرد: ستادهای بازآفرینی در بخش‌های کالبدی دستگاه‌های خدمات‌رسان و با توجه به مطالعاتی که دفاتر تسهیلگری انجام داده‌اند در کنار دستگاه‌های اجرایی و فنی و همکار تعریف شده اند و دفاتر تسهیلگری با داشتن اطلاعات لازم و محلی یک ظرفیت خوب و فرصتی مناسب برای خدمت رسانی در مناطق حاشیه ای است.

معاون سیاسی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی باید از ظرفیت دفاتر تسهیلگری استفاده کنند و این فرصت را به فال نیک گرفته و عدالت را بین مردم و اقشار مختلف جامعه گسترش دهند.

انتهای پیام/