فرهادی گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در استان لرستان به کمتر از 50 درصد رسیده است.

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: متاسفانه میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان به کمتر از ۵۰ درصد رسیده و برخی بدون رعایت موارد بهداشتی در مکان های عمومی حاضر می شوند که ممکن است در صورت ابتلای این افراد به بیماری، چندین نفر دیگر هم درگیر بیماری شوند.

وی افزود: برخی از افراد، نه واکسن می زنند و نه پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و در صورت ابتلا به کرونا نه تنها جان خود را به خطر می اندازند بلکه برای سایر افراد جامعه که واکسن زده اند هم خطر آفرین است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: با توجه به اینکه ابتلا به کرونا با شیب ملایمی در حال افزایش است، در صورت ادامه این روند احتمال قرمز شدن شهرهای استان و پیک های بعدی کرونا وجود دارد.

فرهادی بیان کرد: در مهرماه، کرونا روند کاهش و سپس ثابتی داشت اما متاسفانه طی روزهای اخیر این روند رو به افزایش بوده که لازم است همه شهروندان نسبت به رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون اهتمام جدی داشته باشند.

وی با اشاره به واکسینه شدن شهروندان استان در برابر کرونا گفت: تاکنون ۷۳ درصد از مردم استان یک دوز از واکسن کرونا و ۳۹ درصد هم دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند که این جمعیت بالای ۱۲ سال است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به افزایش شهرهای نارنجی در استان گفت: طی چند روز گذشته دو شهر دیگر استان از وضعیت زرد به نارنجی تبدیل شدند و هم اکنون شهرهای خرم آباد، بروجرد، کوهدشت، دورود و پلدختر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

انتهای پیام/