کرم الهی با بیان اینکه مهاجرت هنرمندان به دلیل عدم حمایت است، گفت: لرستان در بسیاری از هنرها جایگاه برتری دارد.

به گزارش سفیرافلاک، محمد کرم الهی ظهر امروز در مراسم معارفه مسئول جدید حوزه هنری لرستان اظهار داشت: لرستان سرزمین داشته های پنهان مانده از نگاه مدیران نالایق، نامناسب و نامطلوب در دوره های تاریخ است.

وی افزود: این استان ۶۳۰۰ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده و امروز وقتی برای چاپ یک کتاب و یا ساخت یک فیلم در این حوزه نیاز است که همکاری های بیشتری صورت گیرد چرا که با اتکا به اعتبارات داخلی ادارات و سازمانها نمی توان کارهای زیادی انجام داد.

رئیس سابق حوزه هنری لرستان تصریح کرد: باید اینها را تغییر داد و در فضای امروز که استاندار لرستان بومی است، باید هر کسی در هر جایگاهی در این عرصه همراه باشند و کمک کنند.

کرم الهی عنوان کرد: حوزه هنری لرستان در قامت کوچکی که در ساختاری و سازمانی دارد طی این سالها منشا خدمات ویژه بوده و در جایگاه های مختلف استانی، ملی و گاه بین المللی هنرمندان این دیار حائز مقام های برتر شدند.

وی بیان کرد: کارهای مغفول مانده آنقدر زیاد است که اگر همه دستگاه های فرهنگی تا سال های آینده همکاری کنند، باز هم کار وجود دارد که انجام شود.

رئیس سابق حوزه هنری لرستان خاطرنشان کرد: در حوزه تربیت هنرمندان انقلابی دچار ضعف هستیم و برای پشتوانه سازی نیز دچار آسیب هایی هستیم که باید با مساجد، محافل، گروه و جریانی که در پرورش جوانان هنری دغدغه مند هستند، در میان بگذاریم تا با همکاری بتوانیم برای تربیت هنرمندان انقلابی بیشتر اقدام کرد.

کرم الهی گفت: به جای اینکه در فضاهای مختلف مانع کار شویم لازم است که با انتقاد سازنده و درست حمایت هایی صورت گیرد تا کار پیش رود.

وی بیان کرد: استان لرستان در عرصه نمایش، موسیقی، انمیشن و کاریکاتور جزء سه استان اول است که پتانسیل موجود در استان این است اما باید توجه داشت که مهاجرت هنرمندان به دلیل عدم حمایت و مدیریت درست است.

انتهای پیام/