رئیس واحد سیاست عمومی تیک تاک در قاره آمریکا، اولین مدیر اجرایی این شرکت است که در کنگره حاضر شد و در جمع اعضای کمیته فرعی بازرگانی سنا شهادت داد.

به گزارش سفیرافلاک، نمایندگان حاضر در این نشست در مورد رویه های تیک تاک اظهار نگرانی کرده و مدعی شدند این شرکت که در مالکیت موسسه چینی بایت دنس است، اطلاعات کاربران آمریکایی را به چین منتقل می کند. تیک تاک رقیبان قدرتمندی مانند یوتیوب و اسنپ چت هم دارد.

نمایندگاه کنگره می گویند این شبکه های اجتماعی الگوریتم هایی دارند که می تواند برای جوانان خطرناک باشد. مایکل بکرمن، رئیس واحد سیاست عمومی  تیک تاک در قاره آمریکا، اولین مدیر اجرایی این شرکت است که در کنگره حاضر شد و در جمع اعضای کمیته فرعی بازرگانی سنا شهادت داد. جمهوری‌خواهان بکرمن را به خاطر نگرانی‌های مربوط به نحوه نظارت تیک تاک بر داده‌های کاربران این برنامه تحت فشار قرار دادند.

مارشا بلاک برن دیگر نماینده کنگره تصریح کرد نگران جمع آوری اطلاعات صوتی و موقعیت مکانی کاربران است و بیم دارد دولت چین به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. در مقابل بکرمن تصریح کرد ما این اطلاعات را در اختیار دولت چین قرار نمی دهیم. پیش از این در دولت ترامپ نیز نگرانی هایی در این زمینه مطرح شده بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس