زیویار گفت: رفع مشکلات استان در گرو کار جهادی است.

به گزارش سفیرافلاک، فرهاد زیویار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قبل از سفر رئیس جمهور به استان لرستان، قرار شد که از همه شهرهای استان و از پروژه های ناتمام بازدید شود؛ بروجرد شهر بزرگی است، شهر علم و عالم پرور است و دارای ظرفیت هایی است که با توجه به قابلیت هایی که داشته در کشور و جهان در بخش های مختلف، رتبه های بالایی کسب کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت صنعتی و تولیدی بروجرد، افزود: بروجرد از نظر حرفه، ظرفیت های شغلی و علمی قابلیت هایی داشته که منحصر به فرد است و از هشت مجموعه تولیدی و صنعتی بازدیدی صورت گرفت که مشخص شد استعداد در بروجرد وجود دارد.

استاندار لرستان بیان کرد: همچنین مجموعه هایی بودند که آماده افتتاح هستند مانند شیر خشک با ظرفیت ۲۰۰ تن در سال که فاز اول آماده تولید است و فازهای بعدی هم تا ظرفیت ۵۰۰ تا هزار تن می توانند به این مجموعه اضافه شوند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت زاگرس فارمد جزء اولین واحدهای تولیدی دارو محسوب می شود که در ایام هایی مانند کرونا در تولید الکل و مواد دارویی پیشقدم بود، همچنین نساجی مجموعه دیگری بود که این مجموعه به عنوان الگو در سطح کشور است و در بخش های مختلف حرف اول را می زند اما نیازمند حمایت است.

زیویار گفت: در بخش هایی از واحدهای مختلف بروجرد، کمک لازم است مانند سامان کاشی که مسئولان کمر همت بستند و در مرکز استان هم باید حمایت شوند.

وی اظهار داشت: جاده اشترینان به سمت نهاوند ۱۱ کیلومتر است که ۴۰ درصد آن انجام شده و مابقی نیاز است با تسهیلات بانکی انجام شود، امروز همچنین عظیم خودرو کارهای حقوقی دارد که در مرکز استان هم مورد حمایت قرار می گیرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه در بروجرد استعدادهای زیادی وجود دارد، یادآور شد: باید با آینده نگری به این ظرفیت ها توجه شود به طوری که تامین آب، ذخیره و توجه به سدهای بروجرد ضروری است و باید راه های مواصلاتی توسعه داده شود. اگر بخواهیم حق این شهر ادا شود با ساعات عادی نمی توان از عهده آن برآمد و باید کار جهادی انجام شود.

انتهای پیام/