کشوری گفت: قرارداد اشتغال برای 520 زندانی در استان لرستان منعقد شده است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره زندانهای لرستان، عبدالمجید کشوری اظهار داشت: اداره کل زندان های لرستان قراردادهای بسیار خوبی با دستگاه های مختلف برای اشتغال ۵۲۰ زندانی منعقد کرده است که امیدواریم با این میزان بتوانیم در راستای ایجاد اشتغال در این حوزه گامی مهم برداریم.

وی افزود: ۱۴۰ زندانی در استان به جهت تسهیل در امرار معاش و به حداقل رساندن آسیب های اجتماعی تحت مراقبت الکترونیک قرار دارند.

مدیرکل زندان های لرستان با اشاره به اینکه دو پروژه عمرانی در بخش زندان های استان، تصریح کرد: به منظور دسترسی آسان خانواده محکومان و بومی سازی زندانیان، بازداشتگاه پلدختر در حال آماده سازی و با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال انجام است.

کشوری بیان کرد: وجود زندان در کالبد شهری، دارای تبعات روحی و روانی برای شهروندان است که طبق قانون، زندان‌ها باید به خارج از شهر‌ها منتقل شود و براین اساس انتقال زندان بروجرد به خارج از بافت شهری پس از رفع مشکل تملیکی و جانمایی برای تامین اعتبارات مالی همراهی دستگاه های اجرایی را می طلبد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات اولویت دار در دوره تحول قضایی، دادرسی الکترونیک است، گفت: در این راستا به منظور تسهیل در روند امور قضایی، کل مراکز نگهداری محکومان ومتهمان زندان های استان مجهز به این سامانه شده است که زندانی به صورت مجازی توسط قاضی مربوطه دادرسی خواهد شد.

مدیرکل زندان های استان لرستان خاطرنشان کرد: تمامی نهادهایی که می توانند در جهت مشکلات و آسیب های اجتماعی کمک موثری داشته باشند می توانند همکاری لازم را با سازمان زندانها داشته باشند.

انتهای پیام/