ائمه جمعه لرستان با اشاره به اهمیت و ضرورت پدافند غیرعامل، عنوان کردند: شهید حسین فهمیده، الگوی عظیم ایثار برای ایران اسلامی است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام محمدرضا سبحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: موعظه دارای ثمرات و فواید زیادی است، بایستی با موعظه انسان به خود بیاید و در مسیر الهی قرارگرفته و از خواب غفلت بیدار شود.

وی با تبیین خطبه ۱۰۹ نهج‌البلاغه، افزود: برای کسانی که توجه به خداوند متعال و قیامت نداشته‌اند لحظات سکرات مرگ بسیار سخت است چراکه حسرت جوانی، میان‌سالی و پیری خود را می‌خورد که صرف دنیا نموده است.

امام‌جمعه موقت کوهدشت اظهار داشت: برای ساختن آخرت بایستی سرمایه‌گذاری و مدیریت داشته باشیم و با موعظه دل‌ها را زنده کنیم.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم کمتر دچار لغزش کنم و کمتر گناه کنیم و به فضیلت شهدای احد برسیم، بایستی در شبانه‌روز به یاد مرگ باشیم.

سبحانی با اشاره به تبیین صلح امام حسن (ع) با معاویه، گفت: صلح امام حسن مجتبی (ع) زمینه‌ساز نهضت عظیم عاشورا بود.

امام‌جمعه موقت کوهدشت با اشاره به اینکه خدمتگزاری به مردم افتخار است، بیان کرد: متأسفانه نظارتی بر روی بازار کوهدشت نیست، چرا در مغازه‌های شهرستان اختلاف قیمت اجناس موجود است، مسئولان ذی‌ربط بایستی دائماً در بازار نظارت ویژه داشته باشند.

شهید محمدحسین فهمیده، الگویی برای ایران اسلامی است

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی، با اشاره به اینکه امام زمان (عج) نظاره‌گر اعمال شیعیان است، اظهار داشت: کسی که می‌خواهد مسیر خود را پیدا کند، چهل حدیث بخواند که بسیار مؤثر است، این سنت‌ها نیاز ضروری ما به شمار می‌رود و در سرانجام خیر تأثیر دارد.

وی ضمن گرامیداشت سالروز ورود حضرت معصومه (س) به ایران، افزود: آیت‌الله بهجت (ره) فرمودند: اگر پادشاه چین بداند در قم و در جوار حرم حضرت معصومه (س) چه می‌گذرد سبزی‌فروش شهر قم می‌شد، بهشت به‌واسطه زیارت کریمه اهل‌بیت برای انسان به وجود آمده است.

امام‌جمعه چگنی عنوان کرد: شهید محمدحسین فهمیده، الگویی برای ایران اسلامی است، تنظیم سند ۲۰۳۰ برای این بود که نسل ایران از فرهنگ شهادت دور بماند، درحالی‌که فرهنگ ایثار و شهادت هم چنان باقوت ادامه دارد.

وی با اشاره به سالروز تسخیر لانه جاسوسی، تصریح کرد: در سال ۵۸، کسانی بودند که وقتی لانه جاسوسی تسخیر شد ابراز ندامت و پشیمانی کردند، امام خمینی (ره) و ایستادگی جبهه انقلاب ثمره‌اش نسل سوم و چهارم انقلاب و بچه‌های مدافع حرم اهل‌بیت (ع) بود.

حافظی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت حر انقلاب، بیان کرد: طیب حاج رضایی دو ویژگی داشتند که خدا این رستگاری و سعادت را برای او رقم زد، یکی دستگیری از مردم و دیگری این بود که همواره بساط اهل‌بیت (ع) را گرم و پویا نگه می‌داشت.

اهمیت و ضرورت پدافند غیرعامل

حجت‌الاسلام مراد امیدی در خطبه‌های این هفته سلسله با اشاره به‌روز پدافند غیرعامل، اظهار داشت: پدافند غیرعامل یکی از ضروریات هر کشور می‌باشد که متأسفانه در دوران دولت دوم خرداد و دولت تدبیر و امید هیچ کاری برای توسعه آن انجام نداند.

وی افزود: متأسفانه یکی از ضررهای بی‌توجهی به پدافند غیرعامل که در روزهای گذشته نیز شاهد آن بودیم تداخل در سیستم‌های جایگاه‌ بنزین بود که دودش به چشم مردم رفت.

امام‌جمعه سلسله با اشاره صلح امام حسن (ع)‌ با معاویه خبیث، عنوان کرد: اگر صلح امام حسن نبود ریشه اسلام و تشیع برای همیشه خشکیده می‌شد و بعد از صلح این خون امام حسین (ع) بود که این ریشه را باور و ولایت را حفظ شد.

وی به تبعید امام از ایران به ترکیه در سال ۴۳ و شهادت دانش‌آموزان در دانشگاه تهران توسط مزدوران پهلوی در سال ۵۷ اشاره و تصریح کرد: پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام، این روزبه نام روز جهانی مبارزه با استکبار نامیده شد.

امیدی با اشاره به این سخن از امام خمینی (ره)‌ که ملت و تمام مسئولان بدانند چه در جنگ و چه در صلح بزرگ‌ترین ساده‌اندیشی این است که جهان خواران به‌ویژه آمریکا از ما و اسلام دست برمی‌دارند، گفت: تمام مسئولین و آن‌هایی که دنبال پُست و مقام هستند بهتر است این فرمایشات امام را باید سرلوحه کار خود قرار دهند.

امام‌جمعه سلسله بیان کرد: همان‌طور که امام راحل فرمودند در وجود آمریکا کینه با اسلام ناب محمدی سرشته شده است تصریح کرد، باید در میز مذاکره مراقب آمریکا بود و بمانند قبل هشت سال گذشته نظام و ملت را با برجام آمریکای سَر ندواند.

وی با اشاره به خواب‌های که آمریکا برای لبنان دیده است گفت: سید حسن نصرالله تمام محاسبات آنان را با سخنرانی خود به هم ریخت و عملیاتی که قرار بود رأس ساعت صفر ایجاد شود نقش بر آب شد.

امیدی افزود: سید حسن نصرالله در سخنرانی خود برخلاف عرف‌های همیشگی جنگی از آماده بودند ۱۰۰ هزار نیروی آماده که‌ با نفس حاج قاسم تربیت شدند پرده برداشت و این موضوع را خیلی مهم دانستند.

امام‌جمعه سلسله با اشاره به موضوع واکسیناسیون عمومی بیان کرد: قبلاً مردم در صف می‌ایستادند و واکسن محدود بود، ولی در این دولت جهادی که واکسن فراوان است به دلیل هجمه‌های دشمن علیه واکسن کرونا بعضی از مردم از زدن واکسن خودداری می‌کنند که برای مقابله با هجمه‌ها باید با دعوت عمومی و ترغیب مردم به استفاده از واکسن تلاش کرد.

انتهای پیام/