حجت الاسلام شاهرخی گفت: روز ملی مبارزه با استکبار، شتافتن برای کمک به مظلومان عالم است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه خرم آباد با اشاره به سالروز ورود حضرت معصومه(س) به ایران اظهار داشت: ورود این بانوی بزرگ به ایران در تاریخ جهان بشریت تاثیر ارزشمندی گذاشت و حوزه علمیه ای شکل گرفت و امروز در کنار حرم این بانوی بزرگ، طلاب زیادی جمع شدند و حضور دارند که معارف اسلامی را در نقاط مختلف جهان منتشر کنند.

وی افزود: امروز مجاهدانی در کنار کریمه اهل بیت پرورش یافتند که در مقابل ظالمان، زورگویان و ستمگران می ایستند و هر کسی که با شناخت این بانو را زیارت کند و به جایگاه حقیقی اش پی ببرد، بهشت بر او واجب می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به هشتم آبان و روز پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیر عامل یعنی دفاع از جان و مال و سرزمین کشور، همچنین پدافند عامل دفاع هشت ساله ای بود که در برابر مستکبران انجام شد اما پدافند غیر عامل یعنی مجموعه اقداماتی که یک کشور برای حفظ تجهیزات و زیر ساخت ها فراهم می کند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی خاطر نشان کرد: پدافند غیر عامل یک سیستم دفاعی برای هر کشور بوده که ضروری است تا موجب کاهش آسیب پذیری شود و کشور ما با توجه به ظرفیت هایی که دارد، بدیهی است که مورد تهدید مستکبران جهان است که لازم است به پدافند غیر عامل توجه بیشتری شود و در حمله ای که به شبکه توزیع سوخت کشور صورت گیرد نشان داد که به این امر باید توجه بیشتری کرد.

وی با اشاره به ۱۳ آبان و هفته بسیج دانش آموزی گفت: تبعید امام(ره) از قم به ترکیه، سالروز شهادت شهید فهمیده و تسخیر لانه جاسوسی از مهمترین وقایع ۱۳ آبان است که دانشجویان پیرو خط امام(ره) سفارتی که لانه جاسوسی بود را تسخیر کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: بررسی تاریخ انبیاء ما را به این شاخص راهنمایی می کند که ایمان به خدا و تقابل با مستکبران همان صراط مستقیمی است که ما هر روز در نماز از خدا می خواهیم و راه سربلندی در همان ایمان به خدا و مبارزه با استکبار است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان این که امروز نماد استکبار، دولت آمریکا است اظهار داشت: امام(ره) با نگاه قرآنی و درسی که از تاریخ انبیاء فراگرفته بودند در مقابل این زورگویان ایستاد، دانش آموزان و جوانان که ثروت معنوی یک کشور هستند هم نقش آفرینی کردند هم در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ که به میدان آمدند و انزجار خود را از رژیم پهلوی اعلام کردند و جمعی از این دانش آموزان به شهادت رسیدند.

وی بیان کرد: در استان ما دانش آموزانی بودند که در ماه های منتهی به پیروزی انقلاب و در دفاع مقدس برای دفاع از میهن اسلامی به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در کشور با اشاره به روز ملی مبارزه با استکبار خاطر نشان کرد: نیاز است که روز ملی استکبار را زنده نگه داریم و ملت ایران ملت ایران در برابر همه تلاش های دشمنان محکم ایستاده است و نخواهد گذاشت دشمن بر سرنوشت ملت ما مسلط شود، روز ملی مبارزه با استکبار یعنی در هر جایی مظلومی باشد جمهوری اسلامی ایران به کمک مظلومین خواهد شتافت و پرچم برافراشته ای است که سبب می شود ملت ایران روش های گوناگون مبارزه با استکبار را بشناسند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی خاطر نشان کرد: هفته گذشته اخباری مبنی به کارگیری در یکی از وزارتخانه و انتصاب فامیلی از سوی فردی دیگر در فضای مجازی منتشر شد که واکنش های زیادی داشت و حکایت از نارضایتی مردم از این کارهاست و نشان می دهد که هنوز در بدنه حاکمیت افرادی هستند که ترجیح روابط را بر ضوابط را می دهند و همه کسانی که در نظام جمهوری اسلامی انجام وظیفه می کنند باید توجه کنند که ملت ما از این امور که روابط بر ضوابط ترجیح می دهند متنفر هستند.

وی بیان کرد: این تنفر در استان ما چندین برابر است و از برجستگان فرهنگی، دانشگاهی و رسانه ها هفته گذشته خواستم بگویند که مردم ما از این قبیل رفتارها منزجر هستند و کسانی که نمی توانند در برابر درخواست های فراقانونی بایستند، مسئولیت نپذیرند زیرا پذیرش این مسئولیت ها برای آنها عاقبت بدی در پی خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: کسانی باید مسئولیت بگیرند که مستحکم در برپایی عدالت بایستند و تحول همراه با جهش که نیاز استان ماست با کارهای فراقانونی حاصل نمی شود و کسانی که بدون ضابطه از این رفتارها داشته باشند به مقامات قضایی در استان و مرکز معرفی می کنیم.

وی با اشاره به اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی بسیج صالحین گفت: هدف این اجلاسیه تربیت ۱۰ میلیون جوان مومن انقلابی پای کار معنویت گراست و استان ما جزء سه استانی بود که مورد تقدیر قرار گرفت.

انتهای پیام/