زیویار گفت: ثبات آمار ابتلا و مرگ و میر کرونا در استان، یک هشدار است و در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی می تواند سبب افزایش آمار شود.

به گزارش سفیرافلاک، فرهاد زیویار ظهر امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار داشت: بر اساس گزارشات واصله به ستاد ملی مقابله با کرونا سویه جدید بیماری با نام دلتا پلاس در چند کشور همسایه مشاهده شده که با توجه به آغاز فصل سرما می طلبد به منظور پیشگیری از شیوع بیماری مراقبت ها بیشتر شود.

وی افزود: در لرستان به لحاظ آمار مبتلایان، مرگ بر اثر کرونا و حتی واکسیناسیون یک روند ایستا پیدا کرده ایم که لازم است استقبال از واکسیناسیون با توجه به ایجاد ایمنی ۸۵ درصدی نسبت به بیماری، بیشتر شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در زمینه تعداد مبتلایان و مرگ به سمت کاهشی شدن پیش رویم البته آمارها در لرستان طی هفته‌های گذشته یک روند کاهشی را دنبال می کرد که طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی این روند اگرچه نسبت به گذشته مطلوب است اما دچار ایستایی شده که ممکن است به منزله یک هشدار باشد و باید به آن توجه ویژه شود.

استاندار لرستان به رنگ بندی شهرهای استان اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده، تعدادی از استان های همسایه وارد وضعیت قرمز کرونا شده اند که این موضوع می‌تواند برای لرستان نیز مهم باشد و با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، شهرستان پلدختر از امروز وارد وضعیت قرمز کرونا شده که می طلبد مراقبت های بهداشتی به صورت ویژه در استان رعایت شود.

زیویار با اشاره به بازگشایی مدارس، خاطرنشان کرد: بازگشایی مدارس و دانشگاهها با توجه به انجام واکسیناسیون گروه های هدف و حمایت هایی که از طرف دولت انجام می شود، از دیگر مصوباتی بود که در ستاد ملی مطرح و مقرر گردید با ایجاد شرایط مناسب، فعالیت های آموزشی دانش آموزان و دانشجویان به صورت حضوری آغاز گردد.

انتهای پیام/