فتایی گفت: ارتقاء سواد رسانه ای یکی از مهمترین نیازهای امروز جامعه است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمد حسین فتایی اظهار داشت: دانش آموزان به دلیل قرار داشتن در سنین نوجوانی و حضور بیشتر در سطح جامعه، می توانند بسیار بهتر از مسئولین، آسیب های اجتماعی را درک کرده و با تکیه بر آموزش های درست و اصول تربیتی خانواده، به خوبی با آن مقابله نمایند.

وی افزود: ایده تشکیل مجلس دانش آموزی در راستای رسیدگی و مرتفع ساختن نیازهای این قشر سرنوشت ساز بسیار مفید و کارگشاست و اعضای هیات رییسه این مجلس در استان باید مطالبه گر نیازمندی های دانش آموزان استان از مسئولان باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: شناسایی و کشف استعداد های ویژه فرهنگی و هنری در میان دانش آموزان یکی از اصلی ترین وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش است که در قالب همکاری و تفاهمنامه های متعدد، در حال پیگیری است و از سازمان دانش آموزی و مجلس دانش آموزی استان می خواهیم در این زمینه نیز همکاری لازم را داشته باشند.

فتایی با تاکید بر لزوم افزایش سواد رسانه ای در سطح جامعه عنوان کرد: با توجه به گسترش روز افزون رسانه های جمعی و پیام رسان های فضای مجازی،  ارتقاء سواد رسانه ای یکی از مهمترین نیازهای امروز است که می تواند در قالب دروس آموزشی در مدارس و از میان دانش آموزان آغاز شود.

وی بیان کرد: بسیاری از دغدغه های مطرح شده از جمله موضوع رسیدگی به آسیب های اجتماعی و افزایش سرانه مطالعه در قالب دستورکار در جلسات شورای فرهنگ عمومی استان مطرح و مصوبات ویژه ای در این راستا به تصویب رسیده که پس از اجرای کامل و دقیق می تواند بخشی از مشکلات و کاستی های این دو حوزه مهم را مرتفع سازد.

فتایی با اشاره به ایجاد و آغاز به کار نخستین هنرستان دخترانه هنرهای زیبا استان، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین دغدغه های والدین، فراهم شدن ادامه تحصیل در رشته های هنری برای فرزندان دختر خود در استان بود که خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته، حمایت های مسئولان کشوری و استانی و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، فعالیت نخستین هنرستان دخترانه هنرهای زیبا استان در خرم آباد آغاز شده و در رشته های موسیقی، نمایش و گرفیک هنرجو می پذیرد.