کوشکی گفت: همه مسمومان روستای تکانه خرم آباد از بیمارستان ترخیص شدند.

مریم کوشکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به وضعیت آلودگی مخزن آب شرب روستای تکانه از توابع شهرستان خرم آباد اظهار داشت: در حال حاضر از افراد مسموم شده این روستا هیچکدام بستری نبوده و تمامی آنها از بیمارستان ترخیص شدند.

وی افزود: پس از اعلام آلودگی آب و مسمومیت تعدادی از اهالی این روستا طی شب گذشته، تیم واکنش سریع بهداشت محیط و مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان خرم آباد در موقعیت حاضر و اقدامات مورد انتظار را انجام دادند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: در این راستا و با همکاری اهالی، دهیار و شورای روستا و شرکت آب و فاضلاب شهرستان آب مخزن قطع شده و تخلیه و شستشوی آن در حال انجام است.

کوشکی عنوان کرد: برای تأمین آب مصرفی روستا تا زمان اعلام شرایط عادی از آب تانکرهای شرکت آب و فاضلاب استفاده شود و توصیه می شود اهالی روستا آب شرب خود را فعلا از آب های بطری شده تأمین کنند.

معاون بهداشت دانشگاه لرستان گفت: از زمان آلودگی آب شرب روستا تاکنون ۱۵ نفر علائم مسمومیت را بروز دادند که از این بین ۱۱ نفر به بیمارستان اعزام شدند.

وی افزود: از این تعداد در ساعت ابتدایی بامداد امروز ۱۰ نفر ترخیص شدند و تنها یک نفر در بیمارستان بستری بود که امروز با نظر متخصص مسمومیت ترخیص شد، همچنین نمونه آب این روستا برای بررسی به آزمایشگاه ارسال شده است.

انتهای پیام/