شرفی گفت: نقش دانشجویان در پیروزی و استمرار انقلاب بی نظیر است که نمونه آن تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان بود.

میلاد شرفی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به ۱۳ آبان اظهار داشت: در این روز وقایع مهمی از جمله تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان، شهادت تعدادی از دانش آموزان و تبعید امام(ره) رخ داده که نقش جوانان در همه عرصه های تاریخ بسیار پررنگ و اثرگذار بوده است.

وی افزود: ریشه های انقلاب را می توان از چند دهه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بررسی کرد، سالها قبل از پیروزی انقلاب، جوانان برای عدالتخواهی، آرمان خواهی و فضای آزادی در مقابل ظلم و زور ایستادند و در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲  دانشجویان در پی اعتراضاتی که داشتند، تعدادی از دانشجویان در راه استکبار ستیزی جان خود را تقدیم کردند.

مسئول بسیج دانشجویی لرستان تصریح کرد: در دهه ۴۰ و ۵۰ نیز دانشجویان در مبارزات علیه رژیم پهلوی حضور چشمگیری داشتند و با کار تشکیلاتی توانستند فضایی را ایجاد کنند که سبب بیداری در جامعه شد.

وی با بیان این که دانشجو باید فرزند زمانه خود باشد، گفت: همه این اثرگذاری نقش جوانان این پیام را می رساند که دانشجویان باید فرزند زمان خودشان باشند و مهمترین نقش دانشجویان، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که از آن به عنوان انقلاب دوم یاد می شود.

مسئول بسیج دانشجویی لرستان خاطر نشان کرد: فرصت جهت دهی به افکار سیاسی و اجتماعی باعث شد تا این اتفاقات رخ دهد و دانشجویان در کنار سایر مردم بتوانند نقش خود را در پیروزی و استمرار انقلاب ایفا نمایند البته طی دو دهه اخیر، چالش های متفاوتی ایجاد شد و فضایی پرتحرک برای دانشجویان فراهم شده به طوری که ایجاد یک دانشگاه که از درون آن ایده و افکار برای تمدن نوین اسلامی روئیده می شود.

شرفی اظهار داشت: آینده حکمرانی فضای ایجاد تمدن نوین اسلامی به این فضا بستگی دارد، فضایی که دانشجویان مانند دهه های گذشته در مسیر رسیم شده قدم برمی دارند، مسیری که شهید بهشتی و شهید مطهری برای جهت دهی به مبانی عمیق فکری تلاش کردند.

وی بیان کرد: دانشجویان زیادی از درون همین دانشگاه ها به دانشمندانی تبدیل شدند که توانستند در صنعت هسته ای افتخارات زیادی را برای کشور ایجاد کنند که شهید احمدی روشن نمونه و الگوی تمام عیاری در این زمینه است، درواقع مسیر و راه برای پیشرفت و تمدن نوین اسلامی باز شده است.

مسئول بسیج دانشجویی لرستان خاطر نشان کرد: تولید علم در همه سطوح مختلف سبب می شود تا در جهت ایجاد تمدن نوین اسلامی گام هایی بلند برداشته شود.

انتهای پیام/