ائمه جمعه استان گفتند: نیروی دریایی سپاه، سیلی محکمی به سردمداران دولت چپاولگر آمریکا زد.

به گزارش سفیر افلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: ملت ما روز گذشته در ۱۳ آبان سیلی محکمی به سردمداران دولت چپاولگر آمریکا نواخت و همزان با آن، نیروهای آمریکا که یک نفتکش که حامل نفت صادراتی ایران بود را در آب های درهای عمان مصادره کردند و با انتقال محموله به نفتتکش دیگری به سمتی دیگر هدایت کردند که نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیاتی و تحسین برانگیز بر روی عرشه کشتی سرقت شده وارد شدند و این کشتی را به تصرف خود درآوردند و به سمت آب های ایران هدایت کردند.

وی افزود: نیروهای آمریکایی با استفاده از چند فروند تلاش کردند تا مسیر حرکت نفتکش سرقت شده را مسدود کنند که نتوانستند و شکست خوردند و این حرکت سپاه نشان داد که کشورهای منطقه و ایران دارای این توانایی هستند که امنیت دریایی خلیج همیشه فارس ایران را حفظ کند و قدرت هایی مانند آمریکا رو به زوال هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: گروه های جهادی، جوانان در نهادها و گروه های مختلف هم در اجتماع حضور فوق العاده ای داشتند و در برپایی نمایشگاه با موضوعات گوناگون از جمله بصیرت افزایی و استکبار ستیزی، هنرمندانه اقدام کردند.

وی تصریح کرد: همه دستگاه های فرهنگی از توانایی این عزیزان استفاده کنند و از برنامه های هنری، اجتماعی، آموزشی، مذهبی در همه عرصه های مختلف بهره مند شوند و هم در جذب این جوان براساس ضوابط و انتصاب آنها راه را برای آنها باز کنند.

شاهرخی بیان کرد: ریاست جمهوری برای چندمین بار بر مبارزه با فساد و بسترهای فسادزا تاکید کردند و بر اصلاح ساختارهای فسادآفرین و قطع دست های پنهان رانت و فساد از سوی وزرا تاکید کردند و امید می رود شاهد نامه های تبعیض آمیز نباشیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: باید منافذ فساد را بست تا هیچ کسی در هر جایی که هست فکر فساد و تبعیض را به خود راه ندهد چرا که در نظامی که برپایه عدالت است، اجرای عدالت باید مورد توجه جدی قرار گیرد و توسعه متوازن در همه استانها، توجه به استان لرستان به عنوان استان ویژه لازم است.

وی گفت: بیش از دو هزار و ۶۰۰ نفر از هم استانی هایمان از میان ما با کرونا رفته، کسب و کارها دچار اختلال شده و لازم است رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون به خوبی مد نظر قرار گیرد.

زوال ابهت پوشالی آمریکا در جهان

حجت الاسلام سید علی حسینی درخطبه های نماز جمعه این هفته بروجرد اظهار داشت: حماسه دو روز پیش سپاه در ناکام گذاشتن دزدی دریایی توسط آمریکا،  پوزه دشمن را به خاک مالید و با متجاوزانی برخورد کردند که  قصد دزدی نفت را داشتند و این فقط یک کار نظامی نیست بلکه عقلانی است و با کسانی که سابقه جنایت دارند باید جنگید، باید با دزدان دریایی برخورد کرد و اینگونه شیرمردان سپاه بر عرشه کشی فرود آمدند و اوج شجاعت را نشان دادند و سبب بهت جهان شد.

وی افزود: در این عملیات، آنها حتی جرات شلیک یک گلوله را نداشتند و این حرکت پیام های مهمی دارد در این زمینه که آمریکا باید بساط خود را جمع کند چرا که زوال او تسریع یافته است و آمریکا با افراد معمولی طرف نیست بلکه با حاج قاسم هایی طرف است و همه اینها همرزمان حاج قاسم هستند که در این راه اقدام می کنند.

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: آمریکا در منطقه جایی ندارد و یکی از انتقام های خون حاج قاسم، خروج نیروهای آمریکایی است و پیام دیگر این اقدام این است که عده ای که دلخوش به امریکا هستند، ببینند که آمریکا جرات انجام هیچ کاری را در برابر اقتدار ما ندارد و برخی فقط به آمریکا نگاه می کنند اما دیدند که چگونه در عملیات اخیر ذلیل شدند.

وی با تاکید بر نظارت بازار عنوان کرد: از دولت به خاطر برخی از اقدامات تشکر می کنیم و یک انتقاد هم داریم، انصافا دولت بحث واکسن را به خوبی مدیریت کرد، سفرهای استانی رئیس جمهور بسیار خوب و پسندیده است که به امور مردم رسیدگی می کند و همچنین مدیریت حمله سایبری به سامانه سوخت، اما مردم از گرانی ناراحت هستند و از عدم نظارت گلایه دارند و بازرسی و صمت نظارت کنند چرا که این گرانی به اقشار بی درآمد و کم درآمد فشار وارد کرده است.

حسینی با اشاره به حماسه ۱۳ آبان گفت: دیروز همه مردم و دانش آموزان حضور خوبی در یوم اله ۱۳ آبان داشتند و بار دیگر خشم خود را علیه استکبار فریاد زدند و این حضور دشمن را مایوس می کند.

وی با اشاره به لزوم ارائه تذکر به افراد بدحجاب افزود: متاسفانه دیده می شود در برخی از فروشگاه های بزرگ، رستوران ها و هتل ها، از دختران بدحجاب بزک کرده استفاده می کنند و این نشات گرفته از بی تفاوتی جامعه است و باید در صورت مشاهده تذکرات لازم داده شود و اگر رعایت نکنند ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر و نیروی انتظامی قطعا برخورد خواهد کرد.

امام جمعه بروجرد خاطر نشان کرد: یکی از مناسبت های این هفته، شهادت سردار تهرانی مقدم است که مردی بزرگ و کسی بود که در صنایع موشکی نقش مهمی ایجاد کرد و شاگردان وی امروز این راه را ادامه می دهند.

وی با بیان این که سربازارن گمنان امام زمان(عج) نقش مهمی در امنیت دارند گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) در شش ماهه امسال ۷۸ باند قاچاق اسلحه و مهمات را منهدم کردند که اگر این افراد توطئه ها را خنثی نکنند فاجعه ایجاد می شود و تلاش این افراد در امنیت نقش مهمی دارند.

حسینی اظهار داشت: بیماری کرونا ضربات مادی و معنوی زیادی را وارد کرده و گرفتاری های زیادی را ایجاد کرد و باید بپذیریم که بخشی از آن نتیجه اعمال خودمان است چرا که شاکر نبودیم.

انتهای پیام/