دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان، علت فوت یک زندانی در زندان مرکزی سنندج را تشریح کرد.

محمد جباری اظهار داشت: زندانی به هویت (خ. ج) که به اتهام ۲ فقره قتل عمدی تحت قراربازداشت موقت درزندان مرکزی سنندج بود، حوالی ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۱۰ آبان به یکی از زندانیان هم بند خود حمله‌ور شده و او را به شدت مصدوم می‌کند، در همان روز شورای انضباطی تشکیل و نسبت به انتقال وی به بند انفرادی تصمیم گرفته می‌شود.

 وی افزود: حدود ساعت ۱۶ روز بعد یعنی سه‌شنبه ۱۱ آبان، این زندانی دچارسرگیجه شده و بر اثر افتادن از ناحیه پشت سر به لبه دیوار برخورد می‌کند و ماموران مراقب ازطریق دوربین متوجه این موضوع شده و پرستار مقیم زندان را فورا بر بالین وی حاضر می‌کنند که اقدامات اولیه همانند تزریق سرم به او انجام می‌شود و سپس به بیمارستان منتقل می‌شود که در حین انتقال جان خود را از دست می‌دهد. 

جباری گفت: بند انفرادی محل نگهداری این زندانی مجهز به دوربین بوده وهمه موارد ذکر شده بطور کامل ضبط شده است. 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان عنوان کرد: همان شب بازپرس ویژه و قاضی کشیک زندان پس از رویت جسد، دستور قضایی برای بررسی علت تامه فوت توسط پزشکی قانونی را صادر کردند که در معاینه جسد و کالبدشکافی هیچگونه آثار ضرب و جرح (به غیر از جراحت مختصر مچ دست چپ که ناشی از درگیری روز دوشنبه بوده) وجود نداشته و پزشکی قانونی صراحتا اعلام می‌کند که فوت متوفی ناشی از هیچگونه ضرب وجرح نیست، در حالیکه شایعاتی در این باره در فضای مجازی مطرح شده بود.

وی تاکید کرد: آزمایش سم شناسی تجویز وتا حدود یک ماه دیگر نتیجه آن ارائه خواهد شد. جباری افزود: لازم به ذکر است، متوفی طبق تجویز پزشک روزانه سهمیه متادون و قرص اعصاب هم داشته است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : کردتودی