پازوکی گفت: بر اثر بارندگی های روز گذشته، 15 منزل مسکونی در زز و ماهرو الیگودرز دچار آبگرفتگی شد.

مهدی پازوکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: بر اثر بارندگی طی چند روز گذشته در برخی از شهرها آبگرفتگی در معابر رخ داد که بر اثر همین بارشها ۱۵ منزل مسکونی در زز و ماهرو الیگودرز نیز دچار آبگرفتگی شد.

وی افزود: خوشبختانه بارش های اخیر خسارتی به زیر ساختها وارد نکرد اما در شش نقطه از شهر خرم آباد نیز آبگرفتگی ایجاد شد و این مشکل جمع شدن آب ها در این مناطق مربوط به سالها قبل است که با توجه به نوع بارشها که به صورت نقطه ای و رگباری هستند، با هر بارش آبگرفتگی ایجاد می شود.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان تصریح کرد: در همین راستا سال گذشته به شهرداری ها ابلاغ شد که طرح مطالعه جمع آوری آب های سطحی را در دستور کار قرار دهند چرا که در بسیاری از شهرها، جوی های آب توانایی هدایت آب بارش ها را ندارند.

پازوکی بیان کرد: تاکنون از بین شهرهای استان فقط شهرداری خرم آباد مشاور گرفته و طرح مطالعاتی را انجام داد که براساس این برنامه، شهرداری که طرح مطالعاتی را انجام دهند، ۵۰ درصد هزینه را دولت تامین می کند و مابقی از طریق شهرداری تامین می شود تا آب های سطحی جمع آوری شوند.

وی اظهار داشت: با توجه به بارش ها و موقعیت شهرهای استان، ضروری است تا شهرداری ها نسبت به این طرح اقدام نمایند تا با رفع مشکل در صورت بارشها شاهد آبگرفتگی و ایجاد اختلال در تردد نباشیم.

انتهای پیام/