حجت الاسلام عباس زاده گفت: طرح اشتغالزایی شمیم خدمت در 3 شهر استان لرستان در حال برگزاری است.

حجت الاسلام محمد جواد عباس زاده در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: یکی از فعالیت های اوقاف و امور خیریه، ایجاد اشتغال پایدار است که در این راستا برنامه ریزی لازم و پیگیری هایی صورت گرفته تا بتوان از محل موقوفات و بخش های دیگر برای نیازمندان شغل ایجاد کرد.

وی با اشاره به طرح شمیم خدمت افزود: هم اکنون این طرح در سه شهر استان بروجرد، پلدختر و الیگودرز در حال اجراست و در مابقی شهرها نیز در دستور کار قرار دارد تا اجرایی شود.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه لرستان تصریح کرد: با سازمان فنی حرفه ای هماهنگ شده که بانوان سرپرست خانوار بتوانند با فراگیری دوره های آموزشی، حرفه ای را یاد بگیرند و سپس تسهیلاتی را محل موقوفات و یا بخش های دیگر دولتی در اختیار آنها قرار گیرد تا مشغول به کار شده و درآمد داشته باشند.

حجت الاسلام عباس زاده عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح ۱۰۰ نفر بانوان سرپرست خانوار در بروجرد آموزش هایی را فراگرفتند، همچنین سال گذشته در الشتر نیز در همین طرح ۳۰ نفر آموزش دیده و مشغول به کار شدند.

وی با اشاره به وقف های مشارکتی گفت: تلاش داریم تا موقوفه ای به نام عتاب عالیات ایجاد شود که درآمد حاصل از آن برای عتبات عالیات هزینه گردد البته در استان، وقف مشارکتی زیاد وجود دارد و واقفان زیادی هستند که در این نوع از وقف با همکاری چند نفر، منزل مسکونی و یا واحدهای تجاری را ایجاد می کنند که نیازمندان زیادی می توانند از منزل مسکونی و یا مغازه استفاده نمایند.

انتهای پیام/