بازگیران گفت: تاکنون بیش از 300 بازرسی از مدارس استان لرستان برای رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شده است.

نصراله بازگیران در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: از ابتدای مهرماه مدارس روستایی و عشایری با جمعیت ۱۵ نفر و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بازگشایی شدند و به تدریج مدارسی که مجوز بازگشایی دریافت کنند می توانند پذیرای دانش آموزان باشند.

وی افزود: حضور دانش آموزان به صورت گروهی و دو روز در هفته است که مدارس موظف به رعایت همه پروتکل ها هستند و در این راستا تاکنون بالغ بر ۳۰۰ بازرسی صورت گرفته است.

معاون آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: در مقطع متوسطه و با اولویت دانش آموزان پایه دوازدهم، تاکنون از ۴۱۵ مدرسه بیش از ۳۳۹ مدرسه مجوز بازگشایی دریافت کرده اند و مابقی نیز به ترتیب با ارائه مجوز، بازگشایی می شوند.

بازگیران عنوان کرد: از ابتدای آذرماه نیز مدارس کمتر از ۳۰۰ نفر جمعیت با همین دستورالعمل بهداشتی اعلام شده، بازگشایی می شوند و با اولویت ارائه دروس مهم، دانش آموزان می توانند از آموزش های حضوری بهره مند شوند.

وی با اشاره به پیگیری ها و بازرسی از آموزش ها گفت: در این راستا طرحی ارائه شده که در قالب این طرح از هزار و ۵۰۰ دانش آموز مقطع متوسطه دوم و ۵۰۰ دانش آموز مقطع متوسطه اول سوال شده که هدف از این طرح ارزشیابی کلاس های مجازی است.

انتهای پیام/