نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت و یک‌ فوریت لایحه دولت برای اصلاح قانون بودجه 1400 و تغییر در روند تخصیص ارز 4200 تومانی مخالفت کردند.

به گزارش سفیرافلاک، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی دو فوریت لایحه دولت برای اصلاح تبصره یک قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور با عنوان «تأمین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی،‌ دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر» در دستور کار قرار گرفت و به تصویب نرسید.

این لایحه با هدف تغییر در میزان ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص یافته به کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی و دارو و زمینه‌سازی برای رسیدن آن به دست مصرف‌کننده نهایی، از سوی دولت ارائه شده است که پس از توضیحات رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان نماینده دولت و نمایندگان موافق و مخالف، ابتدا دو فوریت آن به رأی گذاشته شد که به تصویب نرسید، سپس یک فوریت آن به رأی نمایندگان گذاشته شد اما وکلای ملت با یک فوریت هم مخالفت کردند و به این ترتیب، این لایحه به صورت عادی در دستور کار قرار گرفت.

لایحه اصلاح تبصره یک قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور با عنوان «تأمین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی،‌ دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر» پس از بررسی و تصویب در کمیسیون برنامه و بودجه، در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس