فتایی گفت: 282 عنوان کتاب به دبیرخانه هشتمین دوره جایزه انتخاب کتاب سال لرستان ارسال شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، احمد حسین فتایی اظهارداشت: فعالیت های فرهنگی با محوریت کتاب باید در طول سال و در قالب برنامه های مختلف تداوم داشته باشد و ما در هفته کتاب شاهد نتایج مثبت این فعالیت ها و افزایش علاقه‌مندی به مطالعه در سطح جامعه باشیم. 

وی تصریح کرد: علاقه‌مندی به مطالعه باید در سنین کودکی و در نهاد خانواده در وجود افراد شکل بگیرد و یکی از راهکارهای تحقق این موضوع طراحی و تدوین برنامه های آموزش محور برای والدین است که می تواند در قالب بسته های مختلف رسانه ای به جامعه ارائه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستانی با اشاره به برگزاری ۱۲۰ برنامه فرهنگی و هنری همزمان با بیست و نهمین دور هفته کتاب در لرستان، گفت: مهمترین رویداد فرهنگی که در این هفته برگزار می شود، هشتمین دوره جایزه انتخاب کتاب سال استان است که در مجموعه ۲۸۲ عنوان کتاب به دبیرخانه این رویداد ارسال و مورد داوری اساتید کشوری در تهران قرار گرفت.

فتایی بیان کرد: در مرحله نخست داوری ۲۹ عنوان کتاب به مرحله نهایی راه یافت که پس از بررسی دقیق تک تک آثار توسط داوران این رویداد، ۳ عنوان کتاب به عنوان برگزیده کتاب سال در حوزه های مختلف و ۱۲ عنوان نیز شایسته تقدیر شناخته شده که سی ام آبان ماه در آیین اختتامیه معرفی و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: همزمان با اختتامیه هشتمین دوره جایزه انتخاب کتاب سال استان، از فعالان حوزه نشر لرستان نیز تقدیر می شود.

انتهای پیام/