سردار جوانی گفت: قدرت جمهوری اسلامی ایران، پشتوانه حرکت تمدن سازی است.

به گزارش سفیرافلاک، سردار یداله جوانی در سفر به استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی این سالها اتفاقات بسیار پرافتخاری در کشور رخ داده که هفته گذشته اقدام پر از اقتدار دلاورمردان سپاه در جریان دزدی نفت توسط چپاولگران رخ داد که این یک هدیه الهی بود البته این اولین و آخرین حادثه نبوده و همیشه شاهد اقتدار و عظمت فرزندان این سرزمین هستیم.

وی افزود: همواره به نوعی در تقابل با آمریکا قرار داشتیم و ملت ایران همیشه از پیروزی هایی که در این زمینه رخ می دهد احساس افتخار می کنند و طی این سالها آمریکا تلاش می کرد تا برای جبران شکست های پی در پی خود دست به اقداماتی بزند اما کارنامه آنها طی این سالها نشان می دهد که سراسر شکست خورده اند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: بقای انقلاب اسلامی ایران این را نشان می دهد که آمریکا در برنامه های خود شکست خورده و در همه این سالها تحقیر شده است و برای پیشبرد برنامه ها خود دست به حمایت از تروریست ها زده اند.

سردار جوانی عنوان کرد: در حادثه اخیر آمریکا اصلا فکر شکست را نمی کرد اما در این اتفاق، تقابل اراده ها به نمایش گذاشته شد، اتفاقی که نشان داد جنگی رخ نداده اما قدرت نمایی ایران در این حادثه بسیار دیدنی بود و سبب شد رعب و وحشت سراسر وجود آنها را فراگیرد و عقب نشینی کنند، این اتفاق اخیر نشان داد که جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در معادلات دارد و یک قدرت منطقه است.

وی با بیان اینکه سپاه مولود انقلاب است، افزود: سپاه پاسداران حافظ منافع ملت است و طی این چهار دهه همیشه در صحنه های مختلف حضور داشته و از موجودیت و استقلال این ملت دفاع کرده است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: از بدو پیروزی انقلاب تاکنون، دشمنان همیشه برای شکست و ضربه به انقلاب تلاش کردند و برای این برنامه دست به ترور، جنگ تحمیلی و سایر اقدامات و توطئه ها زدند اما در همه عرصه ها شکست خوردند.

سردار جوانی اظهار داشت: بسیج که برگرفته از مردم است متصل به سپاه بوده و در همه عرصه ها حضور داشته است و به عنوان یک نیروی توانمند همیشه نقش خود را ایفا کرده و با تشکیل جبهه مقاومت در منطقه، لشگری بین المللی اسلامی شکل گرفته و همیشه پیروزی هایی نصیب این جبهه شده است.

وی بیان کرد: دشمنان تهدید کردند اما تهدیشان معتبر نیست چرا که از عواقب کار می ترسند و می دانند در صورت هر گونه تحرک، ضربه هایی سخت نصیبشان می شود و روزگاری که صهیونیست ها به گنبد آهنین افتخار می کردند امروز در برابر جبهه مقاومت ناتوان شده اند و نشان می دهند که جمهوری اسلامی و سپاه چه قدرتی را ایجاد کرده است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: این قدرت جمهوری اسلامی ایران، پشتوانه حرکت تمدن سازی است، تمدنی مبتنی بر معنویت شکل گرفته و دشمن از پیشرفت ملت ایران می ترسد.

سردار جوانی تصریح کرد: اراده در جمهوری اسلامی ایران قطعی است و دشمن باید متوجه شده باشد که چه خروجش از منطقه با تاخیر باشد شکست های بیشتری را باید تحمل کند چرا که آمریکا در آینده منطقه هیچ نقشی ندارد.

وی با اشاره به نقش بسیج در کشور گفت: انقلاب که به پیروزی رسید، امام(ره) مردم را بسیج کرد، در جنگ تحمیلی مردم در صحنه حضور داشتند و امروز سپاه در بحث محرومیت زدایی و اعزام گروه های جهادی بسیار موفق عمل کرده و در این مسیر محکم قدم برمی دارد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر ظرفیت های داخلی خاطرنشان کرد: برخی به دنبال مذاکرات بودند تا از این طریق گشایشی ایجاد شود اما رهبری فرمودند که باید به ظرفیت های داخلی نگاه کنیم و یکی از این ظرفیت ها در کشور بسیج است چرا که امروز بسیج فقط مختص به پایگاه نیست و در همه عرصه ها خوش درخشیده است و بیش از ۲۰ قشر در بسیج مشغول به فعالیت هستند.

سردار جوانی تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی، تمرکز بر تولید بود، با توجه به اینکه دشمن از تحریم برای ایجاد مشکلات در حوزه اقتصادی استفاده کرد اما باید گفت که اقتصاد مقاومتی می تواند گره گشا باشد، این در حالیست که هفت درصد منابع جهان در این کشور وجود دارد و می توان از این ظرفیت به خوبی بهره برد.

وی بیان کرد: دشمن اگر تحرکی نمی کند به دلیل حضور بسیج، سپاه و مردم در صحنه است و لازم است که ظرفیت های مردمی ساماندهی شود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: سپاه همیشه در خدمت مردم بوده و هست و بخشی از پاسداری، کمک به مردم و رفع مشکلات است و این ظرفیت سپاه می تواند به دولت کمک کند.

سردار جوانی گفت: طی چند سال گذشته رویکردی در راستای مذاکرات و برجام مد نظر بود که گشایشی صورت گیرد و این در حالی بود که تحریم ها هر روز بیشتر شدند البته قصد داشتند دولت جدید با بحران مواجه شود ولی امروز مشاهده می شود که شرایط روند بهبودی دارد.

وی با اشاره به سفر به استان لرستان گفت: مردم لرستان در دفاع مقدس نقش بسیار مهمی ایفا کردند و ۶۳۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران نمودند.

انتهای پیام/