سلطانی گفت: 34 هزار روستای هدف گذاری شده از خدمات ارتباطات بهره مند هستند و پنج هزار روستای باقیمانده نیز در دستور کار قرار دارند تا در فاز بعدی انجام شود.

به گزارش سفیرافلاک، مجید سلطانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروهایی که توسط شرکت های پیمانکاری مشغول هستند طبق قرارداد فعالیت می کنند و نوع کار و ماموریتی که وجود دارد از بخش های مختلف پیمانکاری استفاده می شود.

وی افزود: طی سال بخشی از تجهیزات و کابل ها به سرقت می رود و یا در حوادث غیر مترقبه از بین می رود و باید با برنامه ریزی اینها جبران شود و نوسازی و نگهداری شبکه هزینه دارد.

مدیر عامل شرکت مخابرات کشور تصریح کرد: اگر محدودیت مالی نداشتیم خیلی از محلات را به فیبر نوری تجهیز می کردیم و این کار پهنای باند را  افزایش می دهد و اگر منابع لازم در اختیار قراده شود این سطح افزایش می یابد و گشایشی برای سرعت اینترنت ایجاد می گردد.

مدیر عامل شرکت مخابرات کشور تصریح کرد: در سیستان و بلوچستان مقداری از ارتباطات با فیبر نوری هوایی در حال سرویس دهی است اما پروژه ای به طول  ۸۰۰ کیلومتر فیبر نوری روستایی در این استان در حال اجراست و تا خرداد سال آینده به نتیجه می رسد و همزمان سایتها در حال احداث است و روستاهای استان هایی که مسائل و مشکلات بیشتری دارند، امسال در اولویت قرار دارند و تجهیزات بیشتری به این استانها واگذار می شود.

سلطانی عنوان کرد: مخابرات باید برای نگهداری و بهینه سازی باید منابع در دسترس داشته باشد تا در اختیار استانها قرار دهد و مشکلی که پیش آمده همین محدودیت مالی است و وقتی در استان مشکلی رخ می دهد تهیه این اقلام برای مخابرات سخت شده اما نگهداری خطوط تلفن بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: وقتی شرکت زیان ده نباشد مابقی منابع برای توسعه هزینه می شود و برای آنکه آهنگ توسعه پیشرفت داشته باشد همین منابعی که در اختیار داریم کارهای مختلفی انجام می شود تا شرایط توسعه حفظ شود ولی اگر شرکت مخابرات، سر به سر برسد خود مخابرات سرمایه گذاریش سه برابر می شود.

مدیر عامل شرکت مخابرات کشور خاطر نشان کرد: اگر امسال هزار و ۲۰۰ میلیارد سرمایه گذاری در توسعه صورت گرفته اگر زیانی نباشد، رقم سرمایه گذاری توسعه به چهار هزار میلیارد می رسیم.

سلطانی با تاکید بر بروز رسانی ارتباطات گفت: در ارتباطات باید به سمت توسعه و بروز رسانی حرکت کنیم که این مهم نیازمند منابع است.

وی بیان کرد: برای جلوگیری از سرقت کابل ها و تجهیزات مخابرات، اقدامات و هماهنگی با برخی از دستگاها صورت گرفته است اما در مجموع میزان خسارتها نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

مدیر عامل شرکت مخابرات کشور خاطر نشان کرد: شرکت مخابرات برای افزایش رضایت مشتری برنامه دارد ولی هنوز به نقطه مطلوب نرسیدیم.

سلطانی بیان کرد: هیچ زمانی ادعا نکردیم که پوشش صد درصدی در استانها صوت گرفته ولی این نیاز به سرمایه گذاری دارد در پوشش سیار پروژه خوبی کلید خورده که تعداد زیادی از روستاها زیر پوشش سیار رفتند که اپراتورهایی کمک کردند و ما هم وظیفه فراهم کردن زیر ساختها را داشتیم که انجام دادیم.

وی اظهار داشت: در ارتباطات روستایی از ۳۹ هزار و ۵۰۰ روستای هدف گذاری شده فقط پنج هزار تا باقیمانده که در فاز بعدی انجام می شود و اقدام خوبی صورت گرفته است.

سلطانی افزود: ۱۰ هزار سایت همراه اول داریم که برای ارتقای آن ۲۰ هزار میلیارد اعتبار نیاز است و در حال انجام است و به زودی تجهیزات ارتقای تکنولورژی به استانها می رود و براساس میزان توان سرمایه گذاری در شرکت که داریم حداکثر تلاش این است که زمان پوشش کامل را کوتاه کنیم.

انتهای پیام/