سلطانی گفت: 1200 میلیارد تومان طی 9 ماه گذشته در مخابرات سرمایه گذاری شده است.

به گزارش سفیرافلاک، مجید سلطانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در دستور کار داریم، رضایت مداری مشتری است که در این راستا طبق آمار، ۸۵ درصد مشترکین از شرکت مخابرات رضایت دارند که تلاش می شود تا این میزان افزایش یابد.وی افزود: شش میلیون مشترک باند پهن و ۲۰ میلیون مشترک فعال در بخش تلفن وجود دارد و چون تعداد مشترکین زیاد است، شرکت گزینی در ارائه خدمات عمل نمی کند و در همه شهرها و روستا سرویس می دهد.

وی افزود: طی این سالها تلاش شده تا شاخص ها به سمت بهبود حرکت کنند سیر حرکت ما روند خوبی دارد.

مدیر عامل شرکت مخابرات کشور با اشاره به تعرفه تلفن ثابت بیان کرد: طی این سالها تعرفه تلفن ثابت تغییری نداشته  که در موضوع اصلاح تعرفه اقدامی صورت گرفت ولی این اقدام بلافاصله بعد از این که اجرایی شد دوباره به قبل برگشت و کدسازی، هشت هزار میلیارد تومان زیان وارد کرد که از جایی تامین نشده است.

وی تصریح کرد: حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش ثابت و سیار انجام شده و منفعت دولت در واگذاری شرکت مخابرات ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بود.

سلطانی خاطرنشان کرد: تلاش های زیادی برای ارائه خدمات به مشتریان صورت گرفته به طوری که هم اکنون ۱۰ میلیون ای دی اس ال نصب شده است.

وی گفت: بخشی از درآمدها در راستای زیرساختها هزینه می شود که سال گذشته حدود ۴۳ درصد از از این میزان در بخش زیرساختها هزینه شده است که لازم است درآمد و هزینه را با هم مقایسه کرد و شرکت مخابرات از برخی حمایت ها برخوردار نبوده است.

مدیر عامل شرکت مخابرات کشور با اشاره به تهاتر اموال اظهار داشت: با توجه به وضعیت بازار مزایده های مختلفی گذاشتیم به طوری که از اواخر سال گذشته تاکنون اموالی به صورت نقدی و یا تهاتری انجام شده تا حالا ۸۰۰ میلیارد تومان از املاک تهاتر شده و از این محل در توسعه،  سرمایه گذاری کردیم و امسال نیز امسال هزار و ۲۰۰ میلیون تومان در این بخش سرمایه گذاری می شود.

وی عنوان کرد: طی ۹ ماهه گذشته تاکنون حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در توسعه مخابرات سرمایه گذاری شده و توسعه در این بخش یک الزام است.

سلطانی افزود: هر سهام دار حقیقی و حقوقی حداقل انتظار دارند که باید پاسخگو باشیم و اگر شرکت ها در بورس خوب عمل نکنند سرمایه ها از این بخش خارج می شود، در اقتصاد کشور مهم است که بازار سرمایه باید رو به رشد باشد تا مردم سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به طول خطوط فیبر نوری گفت: یک بخش زیر ساختی و یکی هم دسترسی داریم که ۱۷۵ هزار کیلومتر در این دو بخش است و تمام ارتباط مراکز استانها تا شهرستانها با فیبر نوری متصل است حتی تا خیلی از روستاها کشیده شده است.

انتهای پیام/