ابراهیمی گفت: 27 هزار ویلچر بین کودکان معلول محروم کشور توزیع می شود.

به گزارش سفیرافلاک، مجتبی ابراهیمی ظهر امروز در مراسم آغاز طرح مثبت که در ورزشگاه تختی خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: شجره طیبه ای که امام(ره) بنای آن را گذاشت و دستورالعملی فرمودند برای بنیاد ۱۵ خرداد که خدمت به خانواده شهدا، معلولان، محرومان و مستضعفان بود، این بنیاد چهار دهه فعالیت دارد به طوری که طی این سالها بالغ بر سه هزار مدرسه ساخته شد.

وی افزود: پارسال با نظر رهبری مجموعه بنیاد ۱۵ خرداد به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ملحق شد و همان رسالت خدمت به محرومان و مستضعفان در حوزه سلامت و جمعیت در اولویت قرار گرفت چرا که با توجه به تهدید نسل اقداماتی در این زمینه در دستور کار قرار گرفت.

معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد کشور تصریح کرد: در حوزه سلامت قرار شد سلامت محرومان را انجام دهیم و سلامت کودک محروم را در دستور کار قرار دهیم، همچنین در بحث جمیعت هم اقداماتی مانند خدمات تبلیغی، مشاورره ای، کمک به درمان زوج های نابارور و فرهنگی برنامه هایی اجرا می شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: سه و نیم میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد که امسال ۱۰ هزار زوج انتخاب شدند تا پنج سال تصاعدی ادامه دارد و کمک های مالی در این زمینه ارائه گردد.

وی بیان کرد: اولین مرکز ملی پشتیبانی جمعیت به عنوان پایلوت در قم آغاز شده و ظرفت دو ماه به بهره برداری می رسد، علاوه بر این در حوزه سلامت چند کار هدف گذاری شده که با تعاملاتی که با بهزیستی داشتیم۲۷ هزار ویلچر برای کودکان معلول محروم تهیه شود.

معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد کشور افزود: شعار داریم که هیچ کودک محرومی در کشور به خاطر محرومیت دچار نابینایی نشود و تفاهم نامه ای را امضا می کنیم که هرآنچه نیاز است در این بخش ارائه گردد، همچنین هیچ کودکی به خاطر بیماری و مشکلات دچار ناشنوایی نشود و کاشت حلزون و سمعک مد نظر است که به کودکان محروم خدمت شود.

ابراهیمی گفت: حمایت درمانی از کودکان محروم کشور از دیگر برنامه هایی است که با جدیت دنبال می شود.

انتهای پیام/