ویسکرمی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 290 هزار بسته معیشتی در استان لرستان توزیع شده است.

به گزارش سفیرافلاک حامد ویسکرمی ظهر امروز در مراسم آغاز طرح مثبت حرکت که در ورزشگاه تختی خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: یکی از خصوصیت حاکیمت موفق و جامعه رو به رشد وجود حکمرانی خوب در جامعه است و خدمت رسانی به افراد تحت حاکمیت بخشی از این مهم است.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) امروز در سطح کشور تحت امر رهبری به بهترین شکل مشغول خدمت رسانی است، همچنین گروه های جهادی همیشه آماده باش مشغول به خدمت رسانی هستند و از جان خود می گذرند تا به مردم خدمت کنند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان با اشاره به خدمات رسانی در ایام کرونا، تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بالغ بر ۲۹۰ بسته معیشتی، پروتئینی، لوزام التحریر و اقلام مورد نیاز در سطح استان بین نیازمندان توزیع شده است.

ویسکرمی بیان کرد: همچنین در بخش پروژه اقدام ملی مسکن، ساخت  هزار و ۲۰۰ واحد در حال انجام است که اگر زمین مورد نیاز باشد توانایی ساخت تا پنج هزار واحد را داریم.

وی خاطرنشان کرد: احداث پنج هزار واحد مسکونی محرومین در نقاط استان خصوصا مناطق روستایی و سیل زده را در دستور کار قرار دادیم که با مشارکت کمیته امداد، بنیاد مسکن، بسیج سازندگی و بهزیستی آغاز و تاکنون چهار هزار واحد تکمیل و مابقی نیز تا پایان سال تحویل داده می شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: تجهیز ۲۲ خانه ورزش در نقاط محروم استان با رویکرد مسجد محوری را در دستور کار داشتیم که هم استعدادیابی شود و هم پیوست فرهنگی برای نوجوانان ایجاد گردد.

ویسکرمی با اشاره به جهش تولید در بخش کشاورزی افزود: این طرح در ۲۳۵ هزار هکتار از اراضی دیم استان در حال اجراست و تا به امروز بالغ بر ۸۵ هزار هکتار از این اراضی زیر کشت رفته و ۴۰ میلیارد تومان منابع مالی گذاشته شده که ۲۰ میلیارد برای تامین ادوات و مابقی هزینه های طرح است.

وی بیان کرد: در استان ۷۷ درصد اراضی ما دیم است که تلاش شده تا تبدیل به فرصت شود و بین ۲۵ تا ۳۰ درصد جهش تولید در کشت دیمزارها ایجاد گردد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان با بیان اینکه در حوزه توجه به ازدواج ۴۰۰ فقره جهیزیه توزیع شده است، اظهار داشت:  طرح روستای آباد را در استان آغاز کردیم که به صورت پایلوت در ۱۵ روستا آغاز شده که همه مسائل شناسایی می شود و ارائه خدمات اجتماعی و تبدیل روستا به روستای بدون بیکار مد نظر قرار دارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۲۳۷ پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و ۱۱۱ میلیارد ریال در سطح استان در حال اجراست که از این تعداد ۱۰۹ مدرسه بوده که ۵۳ مدرسه به بهره برداری رسیده است.

ویسکرمی تصریح کرد: جایگزینی ۳۷ مدرسه با مدارس کانکسی از دیگر اقداماتی است که در دست اقدام بوده و در ماه آینده آغاز و جای خود را به مدارس استاندارد می دهد.

وی با اشاره به طرح مثبت حرکت افزود: این طرح در استان آغاز و در فاز اول ۶۰ ویلچر به کودکان معلول محروم زیر ۱۴ سال داده می شود.

انتهای پیام/