قنبریان گفت:۳۴ آسانسور غیراستاندارد در لرستان پلمب شد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان لرستان، مرضیه قنبریان اظهار داشت: ۳۴ آسانسور غیراستاندارد پلمب شد که این کار در راستای حفظ ایمنی و سلامت مردم و پیرو بازرسی‌های انجام شده توسط کارشناسان این اداره کل از آسانسورهای مراکز دولتی و تجاری انجام گردیده است.
وی افزود: آسانسورهای پلمب شده در هشت ماهه امسال شامل شش دستگاه در مراکز تجاری، ۱۷ آسانسور نصب شده در دستگاه های اجرایی، سه دستگاه در مسکن مهر، سه آسانسور شخصی و پنج آسانسور در ساختمان پزشکان بوده است که به دلیل عدم استانداردسازی و بی توجهی به تذکرات مکرر کارشناسان استاندارد، پلمب شدند.
مدیرکل استاندارد لرستان عنوان کرد: تاییدیه های آسانسور دارای اعتبار یک ساله است و در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر توسط شرکت های مجاز و عدم بازرسی ادواری سالیانه توسط بازرسان تاییدصلاحیت شده سازمان ملی استاندارد و تمدید تاییدیه ایمنی کیفیت آسانسور، مسئولیت حوادث و سوانح  احتمالی به عهده مالکین و مدیران ساختمان های دارای آسانسور و شرکت طرف قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور مربوطه خواهد بود.
وی بیان کرد: عقد قرارداد نصب و راه اندازی و همچنین سرویس و نگهداری آسانسور تنها با شرکت های معتبر و دارنده پروانه طراحی مونتاژ آسانسور از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجاز است.

انتهای پیام/