عضو شورای شهر خرم‌آباد گفت: زباله گردی معتادان متجاهر به چالشی اساسی برای مردم و شهرداری خرم‌آباد تبدیل‌شده است.

کرم نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: مردم زباله‌های خود را بسته‌بندی کرده و در سطل زباله‌های سطح شهر می‌اندازند، ولی متأسفانه ولگردان و متحجرین و معتادان به دنبال تجزیه و جمع‌آوری مواد بازیافتی برای فروش، موجب آلودگی و به‌هم‌ریختگی زباله‌ها در سطح شهر می‌شوند.

وی افزود: اکثر این افراد معتادین متحجری هستند که رهاشده‌اند و جایی برای زندگی ندارند و درآمدشان از طریق جمع‌آوری و فروش مواد بازیافتی است.

عضو شورای شهر خرم‌آباد عنوان کرد: درراستای برطرف شدن این مسئله و ایجاد نظم در سطح شهر، جلسه‌ای مشترک با حضور اداره بهزیستی شهرستان، سپاه استان، فرمانداری و نیروی انتظامی داشته‌ایم،این موضوع بررسی شد، این افراد نیاز به بستری در کمپ‌ها و سالم‌سازی دارند.

وی تصریح کرد: متأسفانه هزینه‌های نگهداری آن‌ها سنگین است و دولت اعتبار کمی برایشان تدارک دیده است، ولی با حداقل امکانات و ظرفیت‌های موجود در استان پیگیر هستیم به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

 نعمتی گفت: خوشبختانه سپاه استان نسبت به سایر دستگاه‌ها، در این زمینه موفق‌تر عمل کرده‌است که جای قدردانی دارد.

عضو شورای شهر خرم‌آباد بیان کرد: نیاز است در بحث درمان و انتقال معتادین اقداماتی انجام شود تا این افراد دوباره به فضای گذشته برنگردند، از نیروی انتظامی خواسته شده در جمع‌آوری آن‌ها دقت نظر بیشتری داشته باشد.

 وی گفت: متأسفانه اقدام این‌گونه افراد چهره شهر را خراب کرده است، ساماندهی آن‌ها نیاز به زمان، راهکار و امکانات دارد، یکی از دغدغه‌های شهرداری و شورای شهر خرم‌آباد همین مسئله است که نگاه ویژه‌ای به آن دارد. تمام توان خود را بکار می‌گیریم تا این مسئله به دغدغه مشترک بین دستگاه‌ها تبدیل شود تا همه باهم قدم مثبتی در این زمینه برداریم.

انتهای پیام/