نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:‌ آنهایی که در حوادث آبان 98 در زمینه اطلاع‌رسانی به مردم درباره سهمیه‌بندی بنزین، سوءتدبیر و سوءمدیریت داشتند باید در محاکم قضایی پاسخگو باشند.

به گزارش سفیرافلاک، علی بابایی‌کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالگرد فتنه بنزینی سال ۹۸ گفت: آنچه در ۲۴ آبان ۹۸ و به دنبال افزایش قیمت بنزین در کشور اتفاق افتاد و آشوب‌های خیابانی را به دنبال داشت با اقدام کاملاً مدیریت شده و در ادامه در امتداد فتنه ۸۸ در کشور بود.

وی افزود: آنهایی که در آبان ۹۸ سوءتدبیر و سوءمدیریت داشتند و باعث آشوب‌های خیابانی در کشور شدند باید در محاکم قضایی پاسخگو باشند.

 نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در ابتدای ماه جاری هم شاهد هک شدن سامانه کارت سوخت و به طور کل سیستم سوخت‌رسانی در کشور بودیم اما با مدیریت خوب دولت و اطلاع‌رسانی به موقع به مردم کار در فضای آرام پیش رفت و در عرض چند ساعت کار به روال عادی بازگشت.

بابایی خاطرنشان کرد:‌ در سال ۹۸ و در ماجرای افزایش قیمت بنزین و فتنه بنزینی عده‌ای از قبل برنامه‌ریزی‌هایی داشتند و عامدانه می‌خواستند کشور را به آشوب بکشند و متأسفانه مجلس قبل هم در برابر این مسائل خیلی سکوت کرد و با وجود اینکه عناصر اصلی مجلس قبل در جریان موضوع افزایش قیمت بنزین بودند اما به موقع عمل نکردند.

وی افزود: یکی از استراتژی‌های دولت و مجلس قبل این بود که مردم و نظام را در مقابل هم قرار دهند که متأسفانه خسارات زیادی هم به کشور زدند.

 نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرایط آن موقع کشور اقتضا می‌کرد دولت و مجلس به میدان بیایند و مسئولیت قبول کنند و مسائل را صادقانه و شفاف با مردم در میان بگذارند. هرجا مسئولین با مردم صادق بوده‌اند مردم با آنها همراهی کرده‌اند و مردم زمانی که از مسئولین بی‌صداقتی می‌بینند حاضر به همراهی با مسئولان نمی‌شوند.

بابایی خاطرنشان کرد: از رئیس و کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم می‌خواهم تا یک کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی مسائل و عوامل پشت‌پرده فتنه بنزینی سال ۹۸ تشکیل شود و موضوع را به طور جد مورد رسیدگی قرار دهد. 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس