کشوری گفت: ۶۵۰ زندانی جرائم غیر عمد تا ۱۰ میلیون تومان بدهی با ۳۵ میلیارد بدهی از زندان های لرستان آزاد شدند.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی زندان های استان، عبدالمجید کشوری ضمن تبریک هفته بسیج به خانواده معزز شهدا وبسیجیان و زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدای والا مقام اظهار داشت: درجامعه اسلامی وحاکمیت اسلامی رویکرد بر حل مشکلات مردم است و محکومیت بیش از نیمی از زندانیان ناشی از مشکلات خانوادگی ومالی است.

وی افزود: همه باید بر کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم و به عنوان خادم مردم بتوانیم زمینه بازگشت شرافتمندانه زندانیان که شعار محوری سازمان زندان هاست را به جامعه فراهم سازیم.

مدیر کل سازمان زندانهای لرستان عنوان کرد: آزادی هریک از زندانیان نجات یک خانواده است و درکنار این اقدامات صورت گرفته امسال آثار ارتباط، رسیدگی وحل مشکلات خانواده زندانیان در۲۸ خرداد ۱۴۰۰ به وضوح دیده شد وبرای اولین بار بیش از دو نفر در زندان های استان پای صندوق های رای حضور پیداکردند وبا رضایت کامل به ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی احترام گذاشتند.

وی تصریح کرد: همچنین در سال گذشته کلیه بدهکاران مالی از پنج تا ۱۰ میلیون تومان از زندان آزاد شدند و در ۲۰ ماه گذشته تا کنون ۶۵۰ زندانی توسط نهادهای انقلابی وخیرین استان با بدهی بالغ بر۴۵ میلیارد تومان از زندان های استان آزاد شده اند.

کشوری گفت:در مدت شیوع بیماری کرونا برخی از افرادی که فعال در حوزه اقتصادی بودند با مشکلاتی روبرو شدند ومحبوس در زندان هستند و هدف تشکیل جلسه، آزادی همین افراد است.

مدیر کل سازمان زندان های لرستان بیان کرد: درمورد زندانیان پس از آزادی هم تمهیداتی اندیشیدیم واین تکلیف برعهده مراقبت بعداز خروج زندانیان لرستان نهاده شده که افراد را در فعالیت اقتصادی مشارکت می دهد.

انتهای پیام/