زیویار گفت: بسیج ظرفیتی عظیم برای انجام کارهای بزرگ است.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: امام راحل بسیج را لشکر مخلص خدا می دانست که معنی آن همراه داشتن اخلاص در کار و انجام خدمت برای رضایت خداوند است.

وی با بیان اینکه دفتر تشکل بسیج را همه مجاهدین امضا کرده‌اند، افزود: امام راحل بانی و موسس بسیج بود و با نگرشی بسیجی ویرانه ها را با دستان خالی از مادیات و فقط با نگاهی معنوی دوباره ساخت و هیچگاه در راه نهضت دست به سلاح نبرد، مگر در دوران دفاع از وطن. بسیج با رویکرد اخلاص می تواند با بهره گیری از کمترین امکانات بهترین نتایج را حاصل کند و صرفاً منافع و مصالح مردم و تقرب به خدا را در نظر داشته باشد.

استاندار لرستان گفت: نبی مکرم (ص) بارزترین چهره مجاهدت در تاریخ اسلام بوده و تاثیر پذیری علمای دین از پیامبر اکرم (ص) را می‌توان در فتاوا و مجاهدت های آنان در تاریخ دویست ساله اخیر کشور به خوبی مشاهده کرد.

وی یادآور شد: از آنجایی که بسیجی با خدای خود معامله می کند، هیچ قدرتی را یارای مقابله با آن نیست و نسل اول و دوم انقلاب مصادیق آن را به خوبی در طول دوران با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی تجربه کرده اند.

استاندار لرستان با اشاره به نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک بسیجی با اخلاص، افزود: بسیج ظرفیتی عظیم برای انجام کارهای بزرگ است و سردار دلها نمونه‌ ای بارز از مجاهدت، تلاش، مقابله با توطئه دشمنان و دفاع از کشور بود که همواره در یادها خواهد ماند.

زیویار به مشکلات موجود در لرستان علیرغم وجود ظرفیت‌های خدادادی بسیار اشاره کرد و افزود: اگر امروز مشکلاتی وجود دارد، لازمه رفع آن تکیه بر کار و تلاش جهادی و استفاده از ظرفیت تجربه ادوار گذشته و عمل بسیجی وار است زیرا دیگر فرصتی برای فرصت سوزی در لرستان وجود ندارد.