سرهنگ محمودوند با اشاره به‌ضرورت ثبت و ضبط آثار فاخر شهدا، گفت: يك هزار و 117 يادواره شهدا در لرستان برگزار می‌شود.

سرهنگ محمد محمودوند در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به آغاز کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان، اظهار داشت: اجلاسیه این کنگره اسفندماه سال آینده برگزار می‌شود، در نظر داریم یک هزار و ۴۱۴ یادواره شهدا را ذیل برنامه کنگره تا اسفندماه سال آینده داشته باشیم که از این تعداد هزار و ۱۱۷ یادواره در سطح پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت به‌صورت محله محور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری یادواره چهار شهید روستای شوراب محمودوند، افزود: تفاوتی که این برنامه با سایر یادواره‌ها که در سنوات گذشته برگزار می‌شد، این است که ما بنا داریم یادواره‌ای را برگزار نکنیم مگر اینکه اسناد و مدارک مربوط به شهدای عزیز را به‌صورت محله محور و پایگاه محور حتماً جمع‌آوری کرده باشیم.

دبیر کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان عنوان کرد: در زمینه خانواده‌های معظم شهدا می‌توان مصاحبه با والدین شهید، همسر شهید، فرزندان شهدا را جمع‌آوری کنیم و اثرات فاخر را در دستور قرار بدهیم و هم‌چنین در راستای تقریر کتاب، مستند و یا پویانمایی نیز تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: بایستی بتوانیم یادواره‌های شهدا را با اثربخشی هر چه بیشتر و در راستای ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و معرفی الگویی ناب به نسل جوان عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/