زیویار گفت:۸۸ هزار واحد مسکونی در لرستان احداث می شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: طرح جهش ملی مسکن به عنوان یکی از اقدامات مهم عمرانی، از طرف رئیس جمهور محترم به استان ها ابلاغ شد و طبق این طرح مقرر گردیده سالانه یک میلیون مسکن با هدف کمک به خانه دار شدن اقشار کم درآمد جامعه ساخته شود که بر اساس این طرح ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در یک دوره چهار ساله در دستور کار دولت قرار گرفته که از این تعداد حدود ۸۸ هزار واحد به استان لرستان اختصاص یافته است .

وی افزود: بررسی‌های لازم جهت مشخص شدن سهمیه هر شهرستان از طرح ملی مسکن به تفکیک انجام گرفت که پس از تصمیم نهایی به فرمانداران جهت اجرای طرح ابلاغ می شود .

استاندار لرستان عنوان کرد: جانمایی محل اجرای طرح یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در رابطه با ساخت مسکن در دستور کار قرار گیرد که در همین راستا ضرورت دارد فرمانداران و روسای ادارات مربوطه اقدامات مورد نظر را با انجام کارشناسی های لازم پیگیری و گزارش آن را در جلسات این شورا که هر دو هفته یکبار تشکیل خواهد شد، ارائه دهند .

وی تصریح کرد: بررسی و پیگیری مشکلات مربوط به حوزه مسکن مهر استان یکی دیگر از محورهای مهم شورای مسکن استان بود که به منظور رفع آن مصوب گردید اعضای شورا موانع و چالش ها را احصا و در جلسه آتی مطرح نمایند .

زیویار گفت: با توجه به برخی مشکلات که در اجرای طرح مسکن مهر بوجود آمد، در نظر است تا با بررسی و شناخت بیشتر از وضعیت موجود، طرح ملی مسکن با کمترین مشکلات و به بهترین نحو ممکن در سطح استان اجرایی شود تا مردم استان از این طرح مهم بهره مند شوند .

انتهای پیام/