درگاهپور با اشاره به اعزام 700 کامیون‌ به بندر امام برای حمل کالاهای اساسی گفت: عملیات‌ترمیم و بازسازی پل مدآباد به پایان رسید.

 سجاد درگاهپور در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری در راستای ایمن‌سازی و رفع نقاط پر تصادف درراه‌های اصلی، فرعی و روستایی، عملیات تعریض و ترانشه برداری محور کوهستانی قلعه رستم ازنا اجرایی شد که با اتمام آن مسیری ایمن برای تردد ساکنان این منطقه فراهم‌شده است.

 وی با اشاره به عملکرد اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ازنا در هشت‌ماهه ۱۴۰۰ افزود: در حوزه راه روستایی پیگیری‌های لازم در خصوص اجرای مناقصه آسفالت راه روستایی هندر_دوبلوکان به طول هفت کیلومتر و راه روستایی گیلجرد_دومنه به طول سه کیلومتر انجام‌شده است.

 رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ازنا با اشاره به مرمت و بازسازی راهدارخانه‌های محمودآباد و مرزیان، پاسگاه پلیس‌راه ازنا_الیگودرز و ساختمان مرکزی این اداره، عنوان کرد: در هشت‌ماهه امسال در حوزه راهداری ۹۰ دستگاه پل، ابنیه فنی راه و آبرو در این شهرستان لایروبی و بازگشایی‌شده و عملیات‌ترمیم و بازسازی پل مدآباد نیز به پایان رسیده است.

 وی از اجرای روکش آسفالت در ۱۵ کیلومتر از راه‌های اصلی و ۳۰ کیلومتر راه فرعی ازنا خبر داد و تصریح کرد: این پروژه‌ها با پایان فصل سرما و انتخاب پیمانکار، تکمیل خواهند شد، درزمینهٔ رفع نقاط پر تصادف نیز دونقطه زرنان و کلکله در محور ازنا_دورود و پازردآلو ایمن‌سازی شده است.

 درگاهپور گفت: در حوزه ایمنی و حریم راه نیز با تعویض ۱۷۰ عدد تابلو اطلاعاتی، هشداری و ایمنی، نصب ۲۰۰ عدد تابلو و علائم جدید، تعمیر و نصب یک و نیم کیلومتر گاردریل، نصب ۸۰۰ عدد چشم گربه‌ای، ۴۰ عدد سرسپری گاردریل، ساخت ۱۵۰ فلش بتنی برای آشکارسازی هره های خاکی و نقاط پرتگاهی، شناسایی و برخورد با ۱۶ مورد تخلف ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه، ۳۵ مورد تخریب و قلع‌وقمع و رفع تجاوز به حریم، صدور اخطار و ارجاع ۹۳ پرونده تخلف حریم به مراجع قضایی انجام‌شده است.

 رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ازنا بیان کرد: اصلاح شیب شیروانی به طول ۸۰ کیلومتر درراه‌های اصلی و روستایی، لکه‌گیری و چاله گیری آسفالت به میزان ۲۷۰ تن، علف زنی حریم در طول ۲۲۰ کیلومتر و پاک‌سازی ۱۳۰ کیلومتر قنو از دیگر عملکردهای شاخص در حوزه نگهداری راه در این شهرستان به شمار می‌رود.

 وی با اشاره به عملکرد حوزه حمل‌ونقل گفت: از اقدامات شاخص حمل‌ونقل در هشت‌ماهه امسال می‌توان به همکاری با استان و اعزام ۷۰۰ دستگاه ناوگان باری برای حمل کالاهای اساسی از مبدأ بندر امام خمینی (ره)، برقراری ۱۰۰ گشت کنترل دروازه‌ای مسافر، ۱۷ گشت مشترک کنترل باسکول‌های مقابل پلیس‌راه، معرفی ۵۶۰ راننده و متصدی شرکت حمل‌ونقل برای واکسیناسیون، صدور ۱۵ هزار بارنامه و شناسایی و معرفی ۲۵۹ راننده متخلف فاقد بارنامه به کمیسیون‌های مربوطه رسیدگی به تخلفات اشاره کرد.

انتهای پیام/